Ajkula pokušala da napadne takmičara u Rusiji

Tanjug

12. 08. 2018. u 13:01

Ajkula je pokušala da napadne takmičara u šampionatu podvodnog riboloba kopljem u gradu Vladivostoku u Rusiji

Ајкула покушала да нападне такмичара у Русији

Foto Tanjug / AP

Ajkula je pokušala da napadne takmičara u šampionatu podvodnog ribolova kopljem u gradu Vladivostoku u Rusiji, saopštio je direktor Federacije za podvodne sportove primorskog regiona Rusije Dmitrij Anaškim.

Incident se dogodio u zalivu Petar Veliki nedaleko od Vladivostoka, gde se takmičenje održava, na dubini od 45 metara, prenosi TASS.

"Takmičar i učesnik Aleksandar Širin ranio je ribu koju je ajkula jurila Širin je pokušao da uzme ribu od ajkule, gurajući je perajima (ronilačkim)", rekao je Anaškin, prenosi TASS.

U tom trenutku ajkula je zagrizla peraje i počela da se bori sa Širinom za ribu.

Agencija navodi da je ajkula imala oko 2,5 metara, a da je uplašio čamac koji je prolazio u neposrednoj blizini.

Širin nije zadobio povrede, a Anaškin kaže da su ovakvi incidenti izuzetno retki i da ih je nemoguće predvideti.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)