Ruska milicija: Zarobili smo ukrajinske vojnike, ne žele da ratuju

Novosti Online

27. 05. 2018. u 18:50

Portparol Ministarstva odbrane Luganske Narodne Republike saopštio da je tokom razgovora sa zarobljenicima utvrđeno da u 14. brigadi, između ostalog, ne postoji vojna disciplina

Руска милиција: Заробили смо украјинске војнике, не желе да ратују

Foto: Twitter

Pripadnici Narodne milicije Luganske Narodne Republike zarobili su dva pripadnika kijevskih snaga koji su pokušali da pređu "sivu zonu" u blizini kontakt linije u Donbasu, saopštio je portparol Ministarstva odbrane LNR.

Pročitajte još:Stejt department: Ukrajina krenula u ofanzivu


"Juče, 26. maja, otkrivena su i zarobljena dva pripadnika ukrajinskih snaga 14. mehaniziovane brigade, koji su pokušali da prođu kroz "sivu zonu". Zarobljeni su od strane Narodne milicije LNR", rekao je Maročko.

Objasnio je da je tokom razgovora sa zarobljenicima utvrđeno da u 14. brigadi, između ostalog, ne postoji vojna disciplina i želja da se učestvuje u borbenim dejstvima.

Pročitajte još:Ukrajina: Najgori sukobi od početka godine

"Prema rečima zarobljenika, od momenta uvođenja tzv. operacije Objedinjenih snaga, u jedinici se samo pogoršala situacija nedostatkom ljudstva, manjkom odmora, kao i ignorisanjem ili potpunim odbijanjem naređenja komandira", rekao je Maročko.

(vostok.rs)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)