Donjeck: Eksplozija u autobusu, jedna žrtva, dvoje dece ranjeno
22. 05. 2018. u 17:56
Jedna osoba je poginula, a dve su povređene u eksploziji autobusa gradskog prevoza u naselju Debaljtsevo, u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici, na istoku Ukrajine
Ilustracija/Thinkstock
Šef lokalnog centra za kontrolu i koordinaciju Ruslan Jakubov, izjavio je da je, prema preliminarnim nalazima, eksploziju izazvala naprava postavljena u samom autobusu, prenosi Tass.
Pročitajte još: Donjecka republika neće proći kao Srpska Krajina
Kako se precizira, do eksplozije je došlo na autobuskoj liniji broj jedan, u ulici Kurčatov, a dve povređene osobe su deca, koja su u kritičnom stanju prebačena u bolnicu u Janakijevu.
Tassnavodi da se situacija u istočnoj Ukrajini pogošala poslednjih nekoliko dana. Uprkos uskršnjem prekidu vatre, stalno se pojavljuju nova žarišta napetosti, a broj žrtava, uključujući civile, je u porastu.
Dani
22.05.2018. 18:17
Poceli su se krkati izmedju sebe, nema se vise sta opljackati
Па због пљачке сравили бомбу да погину дјеца. А нису нацисти из Лавова да изазову нереде и хаос. Не личи ли на нацистичке методе? Аааа "дани", нећете тако јефтино проћи као 45'!
Komentari (2)