Bafet zaradio 29 milijardi dolara od Trampove poreske reforme
25. 02. 2018. u 23:21
Američki milijarder Voren Bafet izjavio je da je profit njegovog konglomerata znatno uvećan te da je zaradio 29 milijardi dolara kao rezultat poreske reforme predsednika Donalda Trampa
Voren Bafet / Foto EPA
Američki milijarder Voren Bafet izjavio je da je profit njegovog konglomerata znatno uvećan te da je zaradio 29 milijardi dolara kao rezultat poreske reforme predsednika Donalda Trampa.
Baferova osiguravajuća kompanija Berkšsir Hetavej prijavila je rekordan kvartalni i godišnji profit u subotu, prenosi BBC.
Poreska reforma na inicijativu republikanaca usvojena u decembru, uvodi smanjenje stope korporativnog poreza sa 35 na 21 odsto.
Bafet, koji je jedan od najbogatijih ljudi na svetu, protivio se tom planu.
U pismu investitorima Bafet je rekao da smanjenje poreza iznosi skoro polovinu neto vrednosti dobiti firme u 2017. godini.
"Velika suma naše dobiti nije potekla ni od čega što smo postigli u Berkširu. Samo 36 milijardi prispelo se od operacija Berkšira. Preostalih 29 milijardi dolara dato nam je u decembru kada je Kongres izmenio američki zakon o porezu", rekao je Bafet.
Analitičari su procenjivali da će najveću korist od paketa poreskih reformi imati multinacionalne korporacije.
Sale
26.02.2018. 01:23
Bravo! Tako i treba da ostane više para za investiranje u nove tehnologije u finansijska tržišta u nova radna mesta!
I sta mu pomazu te milijarde?
i jel vam jasno sto zivite lose ?zato sto ti paraziti zive dobro, piju vam krv svaki dan, placate reket redovnone znaju nista da rade osim da vas pljackajui radice to sve dok trpite ?nije vam jasno ?onda trpite i dalje, niste za bolje
Komentari (3)