PILOTI BEZ PRAVA NA GREŠKU: Najstrašniji aerodrom na svetu usred okeana (VIDEO)

Novosti onlajn

18. 02. 2018. u 22:15

Međunarodni aerodrom Velana, glavni aerodrom na rajskim Maldivima, mogao bi da bude traumatično iskustvo za ljude koji se boje letenja

ПИЛОТИ БЕЗ ПРАВА НА ГРЕШКУ: Најстрашнији аеродром на свету усред океана (ВИДЕО)

Print screen Youtube

Da li je aerodrom na Maldivima najstrašniji ili najlepši na svetu?

Međunarodni aerodrom Velana, glavni aerodrom na rajskim Maldivima, mogao bi da bude traumatično iskustvo za ljude koji se boje letenja.

Nalazi se na ostrvcetu Hulhule, u blizini glavnog ostrva Male, a izgrađen je 1960. godine. Tada je imao samo čeličnu pistu široku 23 i dugu 914 metara.

S porastom interesovanja turista za tu destinaciju, aerodrom je renoviran i izgrađena je dodatna infrastruktura. Danas sadrži i meteorološku stanicu, te hotel namenjen putnicima u tranzitu.

Pista mu je sada široka 45 i duga 3.200 metara, a nalazi se na nadmorskoj visini od samo dva metra, pa izgleda kao da uranja u Indijski okean.

Kao što smo rekli, možda baš i nije za svakoga, no mnogi putnici zasigurno uživaju u spektakularnom prizoru dok sleću na taj aerodrom i poleću s njega.

(sputniknews.com)



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije