Tuča Pakistanaca sa navijačima PAOK u Atini; Sukobi avganistanaca na Lezbosu, jedan mrtav (VIDEO)
26. 11. 2017. u 21:23
Grčka policija saopštila je danas da je jedna osoba ubijena, a troje je povređeno u tuči grupe od deset migranata iz Avganistana
Grčka policija saopštila je danas da je jedna osoba ubijena, a troje je povređeno u tuči grupe od deset migranata iz Avganistana na grčkom ostrvu Lezbos.
Incident se dogodio u kući blizu izbegličkog kampa Morija koju je iznajmila grupa migranata iz Avganistana.
Neimenovani portparol lokalne policije rekao je da uzrok sukoba nije poznat.
Prema prošlonedeljnim zvaničnim podacima, više od 8.500 izbeglica i migranata blokirano je na ostrvu Lezbos, čekajući odluku o svojim zahtevima za dobijanje azila.
Izbeglički kampovi na tom grčkom ostrvu su daleko popunjeniji od predviđenih kapaciteta, pa je 6.000 migranata smešteno u kampu predviđenom za 2.300 ljudi.
SUKOB NAVIJAČA PAOK-A I PAKISTANACA U ATINI
Grčka policija bacila je šok bombe i ispalila suzavac kako bi razdvojila navijače fudbalskog kluba PAOK i pripadnike pakistanske zajednice u Atini, među kojima je došlo do kratkih, ali nasilnih sukoba.
Prema navodima policije, niko nije ozbiljno povređen niti je iko uhapšen.
PAOK hooligans attacking Pakistanis holding a march in Athens celebrating prophet Muhammad's birthday. Paok were in Athens for the match against Panionios 26/11/2017 pic.twitter.com/HQT6W15NCi
Kako objašnjava AP, navijači PAOK-a, fudbalskog kluba iz Soluna, okupili su se danas na Trgu Omonija u centru Atine, pre početka utakmice sa FK Panioniosom iz Atine.
U to vreme, povorka Pakistanaca koji proslavljaju rođenje proroka Muhameda, takozvani Mevlud, prošla je kroz trg.
Navijači PAOK-a počeli su da ih izazivaju i vređaju, a ubrzo potom ih i napali.
Policija, čija je odgovornost da isprati navijače do mesta gde se održava utakmica, intervenisala je, te su se sukobi okončali posle nekoliko minuta.
Dinarska divizija
26.11.2017. 21:45
Ooo Paokara...PAOK-PARTIZAN!!!
Samo da nije Amer.
proterati islam iz evrope
Pazi dosli u tudju zemlju da slave njihovog proroka i veru, i to javno skupili se na ulici da demonstrioraju nesto!? Zar to nisu mogli da urade u tom centru gde su smesteni vec moraju a demonstriraju na ulici nesto?
Komentari (3)