SAD bi da prebace odgovornost na Rusiju i Kinu za Koreju?

Tanjug

31. 07. 2017. u 18:41

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije optužilo je SAD da pokušavaju da na Rusiju i Kinu prebace odgovornost za razvoj situacije na Korejskom poluostrvu, nakon što je Pjongjang izveo još jednu raketnu probu

САД би да пребаце одговорност на Русију и Кину за Кореју?

Foto: YouTube / Print Screen

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije optužilo je SAD da pokušavaju da na Rusiju i Kinu prebace odgovornost za razvoj situacije na Korejskom poluostrvu, nakon što je Pjongjang izveo još jednu raketnu probu.


"Smatramo neosnovanim pokušaje koje su preduzele SAD i izvestan broj drugih zemalja s ciljem da odgovornost prebace na Rusiju i Kinu, uglavnom kriveći Moskvu i Peking za udovoljavanje raketnim i nuklearnim ambicijama Severne Koreje", navodi se u saopštenju, prenosi danas Rojters.


SAD su u petak saopštile da su Moskva i Peking u ekonomskom smislu omogućili razvoj severnokorejskog nuklearnog oružanog i raketnog programa i da snose posebnu odgovornost za tu rastuću pretnju, podseća britanska agencija.


Ranije je i Kina odbacila kritike SAD, saopštivši da severnokorejski problem nije iskrsao zbog Kine i da bi sve zemlje trebalo da zajedno rade na pronalaženju rešenja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Miki - Zg

31.07.2017. 20:55

Zamislite to licemjerstvo .S.Koreja je pretnja Americi ( udaljenost 5 000-12 000 km ) ,ata ista miroljubiva Amerika dovozi na vrata Rusije raketne štitove ( ofenzivne-defanzivne ) .To isto radi i Kini ( J.Koreja ) i osuđuje Kinu i Rusiju za militarizaciju !

Искандер М

02.08.2017. 06:38

Ближи се тотални распад каубоја...