Prag oružjem prkosi Briselu
03. 07. 2017. u 06:00
Češka neće da se pokori novoj direktivi Evropske unije o kontroli naoružanja čak i po cenu sankcija EU
Pixsell
PRAG ni po koju cenu neće da se pokori direktivi EU, čiji je Češka član, da u svoje zakonodavstvo uvede nova pravila o kontroli naoružanja, po receptu Brisela. Najpre je češka vlada najavila da će zatražiti od Evropskog suda pravde da obori nove direktive EU o kontroli oružja kojima se zabranjuje civilima posedovanje poluautomatskog naoružanja, u sklopu mera za borbu protiv terorizma. A sada je ta najava potpomognuta usvajanjem najnovijeg ustavnog amandmana u češkom parlamentu, kojim se dozvoljava osobama koje poseduju vatreno oružje da ga koriste u situacijama kada je ugrožena nacionalna bezbednost, uključujući terorističke napade.
- Mi ne želimo da razoružamo naše građane u vreme kada se bezbednosna situacija u Evropi pogoršava - rekao je ministar unutrašnjih poslova Milan Hovanec.
Češki ministar unutrašnjih poslova, međutim, ističe da će direktiva Brisela pogoditi oko 300.000 Čeha koji legalno poseduju oružje. Češka, u kojoj nije bilo većih terorističkih napada, zalagala se za mekša pravila kontrole naoružanja, nasuprot Francuskoj, ili Luksemburgu, zagovornicima strogih zakona o posedovanju oružja.
- Pokažite mi jedan teroristički napad u Evropi koji je izveden legalnim oružjem - rekao je Hovanec.
Očekuje se da amandman, usvojen velikom većinom glasova, lako obezbedi neophodnu podršku češkog Senata i predsednika te zemlje Miloša Zemana.
Evropski parlament je, prethodno, sredinom marta, usvojio direktivu EU koja zabranjuje civilima posedovanje određenog poluautomatskog oružja, u sklopu mera borbe protiv terorizma. Članice EU su dužne da u roku od 15 meseci u svoja zakonodavstva uvrste nova pravila Brisela.
Evropskom regulativom se pored zabrane određeno poluautomatskog oružja i dugih cevi olakšava i ulaženje u trag naoružanju. Pravila propisiju da se čak i oružje koje ispaljuje ćorke, a koristi se u pozorištima, ili na TV i filmu, registruje po istoj kategorizaciji kao i originalno vatreno oružje.
Hovanec je rekao da će se protiviti primeni evropske direktive, čak i po cenu uvođenja sankcija Brisela Pragu.
VELIKA PODRŠKA
OBE zakonske akcije u Pragu događaju se u vreme dok se partije bore za podršku glasača uoči parlamentarnih izbora u oktobru. I vlada i opozicione partije podržale su amandman o naoružanju, kome se usprotivilo samo devet parlamentaraca.
ime ili nadimak
03.07.2017. 08:48
globalisti vole razoruzane gradjane.
Cesi i Slovaci su najpametnije nacije u istocnoj evropi.
pocnje ...sledece je dobrovoljno cipovanjepa onda "zakon" o obaveznom cipovanjua onda ko nije dobarcip se "pokvari"i infarkt ...prica se o tome jos od sedamdestihsamo niko ne cuje
Komentari (3)