Policija obavestila mete kojima su pisma-bombe otkrivena u pošti bila upućena

Tanjug

21. 03. 2017. u 17:11

Grčka policija kontaktirala je mete, kojima su bila upućena pisma - bombe, otkrivena u službi za razvrstavanje pošte blizu Atine

Полиција обавестила мете којима су писма-бомбе откривена у пошти била упућена

Foto Tanjug, AP Photo/Thanassis Stavrakis

Grčka policija kontaktirala je mete, kojima su bila upućena pisma - bombe, otkrivena u službi za razvrstavanje pošte blizu Atine, saopštili su danas zvaničnici.

Kako se navodi u saopštenju, oni neće zvanično saopštiti kome su pisma bila namenjena, dok se prethodno ne obaveste mete, prenosi AP.

Agencija dodaje da su pisma bila lažno označena, te da izgleda da su bila upućena iz akademskih institucija.

Policija je objavila da su pisma, otkrivena juče sadržala male doze eksploziva koji nije mogao da izazove veću štetu.

Osam pisama, koje je policija presrela juče bilo je adresirano na evropske ekonomske institucije i kompanije u različitim zemljama EU.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije