Policija uhapsila pijanog pokemona
14. 03. 2017. u 14:00
Iako je to glavno Pikačuovo oružje, policija je upravo struju iskoristila protiv njega
POLICIJA američke savezne države Virdžinija u Arlingtonu uhapsila je čoveka obučenog u kositm najpoznatijeg pokemona, Pikačua, posle tuče koje je, u pijanom stanju, izazvao ispred jednog bara.
Stiven Gudvin,(27), obučen u kostim crtanog junaka započeo je tuču sa obezbeđenjem lokala pošto je izbačen iz lokala zbog nedoličnog ponašanja u alkoholisanom stanju. Pre nego što je došla policija, 31-godišnji Marko Rid, koji se tu slučajno zatekao, pokušao je da interveniše zbog čega je "Pikaču" prestao da razmenjuje udarce sa pripadnicima obezbeđenja i fokusirao se na Rida.
- Dok je policajac pokušavao da gospodina Gudvina liši slobode, gospodin Rid je prišao i udario policajca, gurajući ga na zemlju. Kada je gospodin Rid prišao policajcu i drugi put, službenik je bio primoran da upotrebi svoj elektro-šoker - navodi se u policijskom izveštaju.
Po dolasku policije, dvojica osumnjičenih su navodno prestali da se biju međusobno i započeli su tuču sa policajcima. Na kraju su obojica uhapšeni.
- Dok su policijski službenici pokušavali da stave lisice gospodinu Ridu, on je nastavio snažno da se odupire. Policajci su upotrebili svoje elektro-šokere i osumnjičeni je odveden u pritvor bez daljih incidenata - saopšteno je u izveštaju koji je preneo Sputnik.
Duga policijska patrola , koja je došla kao pojačanje, dala se u poteru za Gudvinom, koji je pokušao da pobegne. Kada su ga sustigli, "pokemon" je odbio da legne na zemlju i započeo je borbu sa policajcem koji ga je, upotrebljujući elekto-šoker, ubrzo savladao i uhapsio.
Dvojica osumnjičenih su optuženi za napad na službeno lice, nanošenje telesnih povreda, ometanje pravde i zato što su bili pijani u javnosti.Trenutno se nalaze u pritvoru.
Pokemon Pikachu Adult Mascot Costume Suit Pokemon Collecting https://t.co/70MoXTkqSk pic.twitter.com/CIMsd2m7aa