Španija: Uhapšena dva navodna islamska regrutera

Beta

07. 02. 2017. u 11:42

Španska policija uhapsila je u Barseloni dva Marokanca pod optužbom da su indoktrinirani islamskim ekstremizmom regrutovali ljude

Шпанија: Ухапшена два наводна исламска регрутера

Foto Tanjug, AP

Španska policija uhapsila je u Barseloni dva Marokanca pod optužbom da su indoktrinirani islamskim ekstremizmom regrutovali ljude, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Španije.


U saopštenju se kaže da su dva čoveka, starosti 25 i 27 godina, navodno prikupljali novac od šverca droge i krađa kako bi podržali islamsku državu.


Agenti policije pretražili su stan u Badaloni pored Barselone u potrazi za dodatnim dokaznim materijalom.


Ministarstvo je saopštilo da je od 2015, kada je nakon napada u Parizu Španija podigla nivo nacionalne bezbednosti na drugi najviši nivo, uhapšeno 185 osoba osumnjičenih za ekstremni islamski aktivizam.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije