Sneg veje na Havajima, dostigao 90 cm
05. 12. 2016. u 00:09
Sneg je prekrio delove američke tropske države Havaji, a poslednjih dana je u nekim područjima dostigao visinu od oko 90 centimetara
Sneg je prekrio delove američke tropske države Havaji, a poslednjih dana je u nekim područjima dostigao visinu od oko 90 centimetara.
Meteorolozi kažu da nije neobično da padne sneg na Havajima, ali je retko da tolika količina padne na tako maloj nadmorskoj visini. Snega najviše ima na najvišim vrhovima Havaja, Mauna Kea i Mauna Loa.
Druge delove Havaja pogodile su poplave. Nove snežne padavine predviđaju se i za danas, piše „Los Anđeles tajms“. Vrhovi Mauna Kea i Mauna Loa visine su po oko 4.250 metara i u ovom području sneg padne pet ili šest puta godišnje.
(Izvor: sputniknews.com)
Hawaii is expecting 3 feet of snow with a winter storm warning in effect https://t.co/OghsETFLg1 pic.twitter.com/HQ1fJvmTTq
Hjggvzmfz
05.12.2016. 01:09
ja taman mislio da odem.
@Hjggvzmfz - Ја спремио таљиге, а сад мора набављати ланце, катанце и ласерске зраке.
...e baš vam hvala, samo što nisam ukinuo pretplatu za mobilni, prodao auto i počeo preskakati doručak i večeru da bih mogao uplatiti awesome week to remember on Maui spasli ste mi život..
Osim problema poremecaja klime, veliki je problem rizik od ostecenja konstrukcija izgradjenih objekata visokogradnje i infrastrukture, iz razloga sto pri projektovanju nije uzet aspekt statickog opterecenja snega, takodje ce se javiti i problem odvodjenja vode, koja se se javiti u velikoj kolicini u procesu topljenja snega.
Sto su ovi novinari mangupi pa nam prikazuju sneg na Havajskim planinama visim od 5000 metara. Pa i u Africi na tim visinama ima snega na planinama - nista nije cudno.
Komentari (8)