ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U MOSKVI: Predao se napadač, oslobođeni svi taoci iz banke! (VIDEO)
24. 08. 2016. u 18:54
U centru Moskve u "Citibank" banci muškarac koji je bankrotirao preteći eksplozivom kao taoce uzeo troje zaposlenih i jednog klijenta. Oslobodio sve posle pregovora
Otmičar, foto Twitter
Prema navodima jednog izvora napadač nije imao eksplozivnu napravu, a kutija kojom je pretio bila je puna soli.
Prema prvim informacijama otmičar koji ima bombu zadržao je troje zaposlenih u banci i jednog klijenta koji se tu zatekao, zahtevajući pregovore sa policijom. "Raša tudej" prenela je da je napadač pretio da će se razneti, i istakao da "nema ništa protiv banke", ali njegovi motivi još nisu poznati. U međuvremenu je u banku ušao pregovarač , a i sam komesar moskovske policije Anatolij Janukin se uključio u pregovore sa otmičarem. Policija i ruska Nacionalna garda obezbeđivale su mesto.
Tass je javio da su pripadnici ruske nacionalne garde stigli do banke, kao i šef moskovske policije Anatolij Janjukin. Prema navodima Tass-a čovek koji je pretio da će aktivirati eksploziv je biznismen iz moskovske oblasti koji je do nedavno proizvodio zdravstvene proizvode. On je takođe rekao da je nedavno bankrotirao i zatražio od vlasti da formiraju telo za bankrot privatnih lica, rekao je jedan izvor za agenciju Tass.
Izvor agencije Tass preneo je i da je šef glavnog moskovskog odelenja policije Anatolij Jakunjin vodio pregovore.
Prema nekim oformacijama ukupno je bilo sedam talaca. Prema drugim bilo ih je pet, pa je otmičar je oslobodio dve žene, klijenta banke i jednu zaposlenu, a kasnije prema izvoru Tassa, još jednu ženu. U banci su ostala još dva taoca.
Policija je tokom pregovora saopštila da veruje da se radi o Aramu Petrosjanu, rođenom 1961. godine.
Bolьšaя Nikitskaя perekrыta. Neizvestnый zahvatil založnikov v banke
Video: _alexandra__bhttps://t.co/zPtg4koaCL
Armenian man took hostages in Moscow bank couple hours ago, promise to blow up a bomb, still developing pic.twitter.com/HIXfV4XD7S