Pucnjava u tržnom centru Minhenu, još hitaca na metro stanici
22. 07. 2016. u 18:58
U pucnjavi u tržnom centru „Olimpija” u Minhenu ima najmanje 15 žrtava, javljaju pojedini nemački mediji, ali zvanične potvrde ove informacije nema. Muškarac koji je otvorio vatru , krenuo je ka železničkoj stanici
List Abencajtung Minhen saopštio je da ima najmanje 15 žrtava u pucnjavi u tržnom centru „Olimpija“ u Minhenu, zvanične potvrde ove informacije nema.
List se poziva na svedoke s mesta događaja. Mediji različito izveštavaju o broju žrtava i povređenih.
Policija u Minhenu je saopštila da "očekuje da ima više poginulih" u pucnjavi u tržnom centru "Olimpija", prenela je nemačka agencija DPA.
Tržni centar "Olimpija" nalazi se u severnom delu Minhena, nedaleko od Olimpijskog stadiona.
Kako navode svedoci, jedan muškarac je ušao u tržni centar i otvorio vatru, a posle toga je krenuo ka železničkoj stanici.
Veliki broj policajaca se nalazi na licu mesta, a okolne ulice su bokirane.
Policija u Minhenu je potvrdila da su ispaljeni hici u tržnom centru, ne navodeći podatke o eventualnim žrtvama.
Detalji incidenta još nisu poznati, ali strani mediji prenose da je policijska akcija u toku, kao i da je oblast oko tržnog centra blokirana.
Naoružani muškarac trčao je kroz tržni centar i pucao na ljude, navodi "Bild". Nakon toga je navodno pobegao u pravcu podzemne železnice.
Skaj njuz javlja da se nova pucnjava dogodila u stanici metroa na Marijen placu.
Specijalne snage su stigle na lice mesta, javlja Gardijan. Minhenska policija je na Tviteru apelovala na ljude da izbegavaju oblast oko tržnog centra „Olimpija".
Takođe, policija pretpostavlja da je reč o samo jednom napadaču.
BBC piše da helikopter nadleće tržni centar, kao i da je radnicima zabranjeno da napuštaju svoje prodavnice.
„Čula sam pucnjavu i videla povređene ljude. Ne možemo da izađemo napolje", rekla je radnica jedne prodavnice telefonom za Zidojče cajtung.
Stanje u Nemačkoj je napeto nakon što je tinejdžer iz Avganistana sekirom u utorak napao i ranio dvadesetak ljudi sekirom u metrou.
‼️Raw footage: Policemen on the parking deck at the Olympia shopping center in #Moosach. Several shots!!! #Munich pic.twitter.com/YAR8Z03S85











‼️ Reports of a shooting at a shopping center in #Munich! #Germany pic.twitter.com/MU1uQdf1xp
Chilling moment gunman fires TWENTY times at shoppers in #Munich https://t.co/qLaaDb4AYo pic.twitter.com/5bP4Gwm5T1
Reports: several people dead at a shopping centre in #Munich and a second attack has taken place at a metro station https://t.co/Utc8zugrHs
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Dejan
22.07.2016. 19:29
Koji grad EU je sledeci???
Sta ti je karma. Borac za slobodu seta gradom.
Опа заиграла мечка и на њиxова врата. Да ли ће и сада да подржавају терористе у Немачкој као што су пре петнаест година подржавали терористе на Косову и Метоxији.
Dugo su i oni bili mirni.Sve se vraca,sve se placa
Mozda u zurbi nije imao vremena da urla Alah Skbar.
Komentari (14)