Britanski dnevnik NJu Dej se gasi samo dva meseca od pokretanja

Beta-AFP

05. 05. 2016. u 23:02

Dnevnik Nju dej, prvi novi dnevni list u Velikoj Britaniji za 30 godina, prestaće da izlazi u petak, samo devet nedelja od pokretanja, zbog slabe prodaje, objavila je danas medijska grupa Triniti Miror

Британски дневник Њу Деј се гаси само два месеца од покретања

Twitter

Dnevnik Nju dej, prvi novi dnevni list u Velikoj Britaniji za 30 godina, prestaće da izlazi u petak, samo devet nedelja od pokretanja, zbog slabe prodaje, objavila je danas medijska grupa Triniti Miror.

"Iako je Nju dej dobio brojne pozitivne kritike i izazvao dobre reakcije preko Fejsbuka, širenje lista ostalo je ispod naših očekivanja", navodi Triniti Miror u saopštenju objavljenom na internet sajtu grupe koja takođe izdaje i dnevnik Dejli Miror.

Dodaje se da je zbog toga odlučeno da se prekine s izdavanjem lista od 6. maja 2016. godine.

Nju dej je pokrenut krajem februara u sektoru pogođenom smanjenjem broja čitalaca i padom prihoda od reklama.

Grupa Triniti Miror je tada navela da će list ciljati širu publiku muškaraca i žena koji traže "drugačije vesti koje trenutno ne mogu da se nađu u medijima".

Novi list je pokrenut istovremeno kada je zbog krize u štampanim medijima najavljeno gašenje lista Indipendent u štampanom izdanju, koji je prešao isključivo na digitalni format. Poslednje štampano izdanje Indipendenta objavljeno je 26. marta.


— CryptoGeek (@BruteGeek) May 5, 2016

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije