Putin: Ruska vojska u Siriji postigla glavni cilj
07. 04. 2016. u 14:57
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da je ruska vojna operacija u Siriji postigla glavni cilj obezbeđivanja državnih struktura u toj zemlji
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da je ruska vojna operacija u Siriji postigla glavni cilj obezbeđivanja državnih struktura u toj zemlji.
Putin je na medijskom forumu u Sankt Peterburgu rekao da je ruska vazdušna kampanja, koja je počela 30. septembra, pomogla ojačanju sirijske države i dodao da je sprečavanje kolapsa te države bilo ključno u zaustavljanju priliva izbeglica u Evropu.
Ruski predsednik je rekao da je sirijska vojska nastavila da napreduje u borbama protiv Islamske države, iako je Rusija prošlog meseca povukla deo svojih aviona iz Sirije.
Putin je takođe pozdravio kontakte SAD i Rusije u obezbeđivanju prekida vatre u Siriji, koji je posle dogovora Moskve i Vašingtona stupio na snagu 27. marta, ali koje ne važi za Islamsku državu i ogranak Al Kaide u Siriji Nusra front.
BEDNIK
07.04.2016. 15:54
bednik covek hoce zemlju da rasturi gore nego sta se raspalao sovecki savez
postigla cilj vremno?sta ce biti dalje to nek kaze?koliko ce imati para da drzi sve to u siriji za racun naroda u rusiji?to je doslo glave sssr i sada se ponavlja!srlja rusija u ponor sa takvim shumaherom!lto u siriji je isto kao kad muz bije zenu!nek sredi kod sebe situaciju u degistanu ako moze!
Kako brzo zaboravljamo. A šta je bilo dok se Rusija nije pridružila borbi protiv terorizma u Siriji. Napravili su veću državu i od Iraka i od Sirije. A u Dagestanu nije hrojstvo iza drveta ubiti policajca. Koliko policajaca ubiju kriminalci u SAD i UK.Ako u Rusiji počne odsecanje glava za ubistvo kao i Saudijskoj Arbiji neće više ni jedan biti ubijen.Saudijjci su to rešili trebaju i Rusi. To SAD ne zamera.Neće se SAD više ljutiti ni ako Rusi na Kubi ili Nikaragvi uspostave raketni štit.
Komentari (3)