Japan: Jak zemljotres osetio se i u Tokiju
01. 01. 2012. u 09:29
Jak zemljotres potresao je danas Japan i osetio se i u prestonici Tokiju, a nije izdato upozorenje na cunami
Potresod četiri stepena po Japanskoj skali koja ima ukupno sedam stepeni, dogodio se u 14.28 sati po lokalnom vremenu (6.28 sati po centralnoevropskom vremenu), javio je AFP.
Epicentar je bio blizu ostrva Torišima, na oko 560 kilometara južno od Tokija, na dubini od 370 kilometara.
U zemljotresu nema žrtava, prema prvim informacijama.
Prošle godine 11. marta Japan je pogodio težak zemljotres jačine devet stepeni koji je izazvao ogroman cunami i niz havarija u nuklearnoj centrali Fukušima.
Oko 20.000 ljudi je poginulo ili se vode kao nestali u toj katastrofi, podsetio je radio Slobodna Evropa.
Сеизмолог
01.01.2012. 12:00
Јапан је лоциран на „раскрсници“ 4 тектонске плоче. И при малим померањем тих плоча њима прети катастрофа све до националних размера. Ништа нам не остаје друго него да нам је жао . . .они су вредан народ.
Komentari (1)