Japan: Jak zemljotres osetio se i u Tokiju

Tanjug

01. 01. 2012. u 09:29

Jak zemljotres potresao je danas Japan i osetio se i u prestonici Tokiju, a nije izdato upozorenje na cunami

TOKIO - Jak zemljotres potresao je danas Japan i osetio se i u prestonici Tokiju, a nije izdato upozorenje na cunami, saopštila je Japanska meteorološka agencija, a prenele agencije.

Potresod četiri stepena po Japanskoj skali koja ima ukupno sedam stepeni, dogodio se u 14.28 sati po lokalnom vremenu (6.28 sati po centralnoevropskom vremenu), javio je AFP.

Epicentar je bio blizu ostrva Torišima, na oko 560 kilometara južno od Tokija, na dubini od 370 kilometara.

U zemljotresu nema žrtava, prema prvim informacijama.

Prošle godine 11. marta Japan je pogodio težak zemljotres jačine devet stepeni koji je izazvao ogroman cunami i niz havarija u nuklearnoj centrali Fukušima.

Oko 20.000 ljudi je poginulo ili se vode kao nestali u toj katastrofi, podsetio je radio Slobodna Evropa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Сеизмолог

01.01.2012. 12:00

Јапан је лоциран на „раскрсници“ 4 тектонске плоче. И при малим померањем тих плоча њима прети катастрофа све до националних размера. Ништа нам не остаје друго него да нам је жао . . .они су вредан народ.