KILOMETAR I PO VIRŠLI: Oboren rekord u najdužem hot-dogu na svetu (VIDEO)

Beta

13. 08. 2018. u 19:00

Meksički kuvari četiri sata postavljali lepinje cik-cak. Od priloga bilo potrebno po 100 kilograma kečapa i majoneza, kao i 75 kilograma senfa

КИЛОМЕТАР И ПО ВИРШЛИ: Оборен рекорд у најдужем хот-догу на свету (ВИДЕО)

Print screen Youtube

Meksiko je ušao u Ginisovu knjigu rekorda jer su tamošnji kuvari napravili najduži hot-dog na svetu, 1.417 metara poznatog sendviča s kobasicom, preneli su danas meksički mediji.

Pročitajte još:Skuvan najveći kačamak u Srbiji

Ta zemlja je oborila prethodni rekord koji je držao Japan s hot-dogom dužine 325,56 metara.

Kuvari u Gvadalahari su tokom četiri sata postavljali lepinje u cik-cak dužine 1,417 metara i u hleb stavili 10.000 kobasica. Od priloga je bilo po 100 kilograma kečapa i majoneza, kao i 75 kilograma senfa.

Pročitajte još: U Ljubljani napravljena najteža i najveća baklava na svetu!

Meksički kuvari su poštovali pravila da svaki hot-dog u nizu nije prelazio standardnu dužinu 18 centimetara i da je u svakom bilo dovoljno priloga.

"Godinu dana smo se pripremali za to. Došli smo na tu ideju jer svi vole hot-dog na području Gvadalahare", rekli su organizatori.

Oko 2.000 ljudi bilo je pozvano na degustaciju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije