Direktori zatvora u RS na sastanku sa pomoćnikom ministra pravde

S. M.

29. 05. 2019. u 14:40

U prostorijama Kazneno popravnog zavoda Banjaluka održan je sastanak direktora kazneno popravnih zavoda Banjaluka, Bijeljina, Doboj, Foča i Istočno Sarajevo sa pomoćnikom ministra pravde Republike Srpske

Директори затвора у РС на састанку са помоћником министра правде

Foto: S. M.

U prostorijama Kazneno popravnog zavoda Banjaluka održan je sastanak direktora kazneno popravnih zavoda Banjaluka, Bijeljina, Doboj, Foča i Istočno Sarajevo sa pomoćnikom ministra pravde Republike Srpske za izvršenje krivičnih i prekršajnih sankcija Perom Dunjićem.

Pored redovnih aktivnosti, tokom sastanka ocijenjeno je da je stanje bezbjednosti u kazneno popravnim ustanovama RS na zadovoljavajućem nivou. Podržano je i intenziviranje saradnje sa bezbednosnim agencijama, kao i nastavak aktivnosti na poboljšanju i unapređenju rada kazneno popravnih ustanova u Republici Srpskoj. Jedna od mera unaprijeđenja uslova rada je i predlog nadležnom ministarstvu za dodatno opremanje policije i vozila kazneno popravnih zavoda u Srpskoj u svrhu podizanja nivoa bezbednosti i omogućavanja radnicima da svoj posao obavljaju u boljim uslovima i sa boljom opremom.

Na sastanku je takođe dogovoreno da će se ovogodišnji, 18. po redu Penološki susreti radnika kazneno popravnih ustanova u u Republici Srpskoj održati od 6. do 9. u Banji Vrućici u Tesliću.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije