POSLE PRETNJI SMRĆU ZBOG ČESTITKE RS: Urednica BHRT obratila se policiji

O. MATAVULj

11. 01. 2019. u 22:20

Topalićeva jasno kaže da u njenom "tvitu" nema ništa pogrešno, ni sporno, ali da su pretnje koje je dobila i te kako ozbiljne

ПОСЛЕ ПРЕТЊИ СМРЋУ ЗБОГ ЧЕСТИТКЕ РС: Уредница БХРТ обратила се полицији

Svjetlana Topalić

Svjetlana Topalić, urednica i producentkinja Radio-televizije BiH, odlučila je da se obrati policiji i prijavi sve uvrede, psovke i pretnje smrću koje su joj upućene pošto je na svom tviter-nalogu čestitala Dan Republike Srpske rečima "Srećan ti rođendan, Republiko!"

Topalićeva jasno kaže da u njenom "tvitu" nema ništa pogrešno, ni sporno, ali da su pretnje koje je dobila i te kako ozbiljne.

- Pretnje ne prestaju da stižu, pa je i "Linija za pomoć novinarima" tražila da popunim njihov obrazac i da sve uredno prijavim, što sam i učinila. Dostavila sam i skrinšotove pretnji i po tome će postupati Federalna uprava policije. Nameravam da sve prijavim i MUP RS, ali zbog obaveza još nisam stigla to da učinim - rekla je Topalićeva za "Novosti".

Ona smatra da "tvitom", koji je posle brojnih pretnji i halabuke po portalima u Federaciji BiH i ponovila, ne smatra da je bilo koga uvredila.

- To što su ljudi neupućeni i ne znaju da je RS promenila svoj zakon i da taj praznik više nije neustavan, to je njihov problem. Ne znam zašto bismo svi morali imati iste stavove. Kolegama nikada nisam zameranje ništa što napištu na društvenim mrežama, a bilo je mnogo za zameriti - istakla je Topalićeva.

Ona kaže da joj mnogo znači podrška koju dobija od kolega, ali je istovremeno razočarana što su izostale reakcije novinarskih udruženja. Pojašnjava da nakon svega nije imala problema sa poslodavcem, te da normalno radi i ispunjava svoje obaveze.

KOMENTARI

MEĐU stotinama šokantnih komentara i uvreda koje su zbog čestitke Dana RS upućene Topalićevoj su, između ostalog, i sledeći: "Mrtvu ti mater vlašku j***m, treba ti oči čakijom povaditi" ili "Hvališ genocid, puj j**o te ko te okoti".


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (5)

prellee

11.01.2019. 22:35

Ova žena je i hrabra i bezazlena. Jednostavno želi da kaže ono što misli da je ispravno. Ja znam da je sto posto u pravu i da nije bezazlen prostor u kome se kreće i u kojem radi. Nije sredina dobronamjerna kao što se priča i želi prikazati. Ima dosta zla i loših ljudi.