PUCNJAVA U BANJALUCI: Mladić ranjen i ostavljen ispred Hitne!
26. 06. 2018. u 18:52
Misteriozna pucnjava u Banjaluci u kojoj je Siniša Papak zadobio povrede. Mladić dovezen u ordinaciju s ranama od vatrenog oružja u predelu genitalija
Hitna pomoć, Foto: S. M.
SINIŠA Papak (26) iz Banjaluke dovezen je u utorak u Hitnu pomoć s povredama od vatrenog oružja u predelu genitalija i leve prepone, ali zasad nije poznato kako je i gde ranjen.
Papka su nepoznate osobe automobilom “golf 4” u 1.20 dovezle do Hitne pomoći i zatim otišle. Automobil je nekoliko sati kasnije pronađen u naselju Lauš i na suvozačevom mestu zatečeni su tragovi krvi, ali i dalje nije poznato ko je vozio automobil, niti je utvrđena lokacija na kojoj se misteriozno ranjavanje dogodilo.
Portparol PU Banjaluka Marija Markanović kaže da je sa svime upoznat dežurni tužilac, te da se radi na utvrđivanju svih okolnosti koje su dovele do ranjavana 26-godišnjaka.
Pročitajte još - Pucali na obezbeđenje, jer ih je izbacilo iz kluba?
- Nakon pronalaženja vozila izvršen je uviđaj i preduzimaju se sve potrebne mere i radnje s ciljem utvrđivanja mesta i načina povređivanja - rekla je portparol PU Banjaluka Marija Markanović.
Izvor blizak istrazi kaže da su mnoge stvari u ovom slučaju nepoznate, tako da niko još nije uhapšen ili osumnjičen za ranjavanje. Budući da je Papak satima bio pod lekarskom prismotrom istražioci još nisu uspeli da ga ispitaju.
- Automobil kojim je dovezen u Hitnu pomoć pronađen je u Podgrmečkoj ulici. Pronašao ga je brat ranjenog mladića, ali još nije poznato ko je vozio taj automobil. Očekujemo da će mnoge stvari biti jasnije kada se ispita ranjeni mladić. Zasad ne isključujemo nijednu mogućnost, pa ni da je reč o samoranjavanju - rekao je izvor blizak istrazi.
On kaže da Siniša Papak ne prolazi kroz policijske evidencije kao bezbednosno interesantno lice.
- Protiv njega nisu podnošene krivične prijave, niti je dovođen u vezu s bilo kojim krivičnim delom. Registrovan je samo po saobraćajnim prekršajima - kaže dobro upućeni izvor.
STANjE STABILNO
MLADIĆ je iz Hitne pomoći sanitetski vozilom prevezen u UKC RS i prvobitno je hospitalizovan u Klinici za anesteziju i intenzivno lečenje.
- Pacijent je zadobio ustrelnu ranu u području leve prepone. Zbrinut je i njegovo zdravstveno stanje je trenutno stabilno. Tokom dana je premešten na dalje praćenje i lečenje u Kliniku za urologiju - rekao je dežurni lekar na hirurgiji dr Dragan Tomić.
Milan Ozegovic. (Apaci)
27.06.2018. 00:37
Valjda se zna cija su kola.Vlasnik kola treba da zna koih je vozijo.Tad ce biti sve jasno toje prvi dokaz,pa se ide dalje.........
Komentari (1)