Zaprosio Aleksandru na obali Sredozemlja
14. 05. 2018. u 11:45
Član zvorničkog hora "Izvornik" oduševio publiku i kolege na gostovanju u Solunu. Željko prešao u publiku i izveo na podijum devojku
Željko i Aleksandra / Foto D. G.
HOR Prvog zvorničkog pevačkog društva "Izvornik" učestvovao je na 8. svetskom festivalu horova, koji je održan u Solunu. Umetnički rukovodilac Ljubiša Popović je rekao da je pozivom da učestvuju na ovom prestižnom festivalu učinjena velika čast horu i zvorničkim umetnicima.
- Naš nastup je bio izuzetno zapažen na festivalu koji nije bio takmičarskog već revijalnog karektera, što su pokazale ovacije publike u prepunoj sali - rekao je Popović.
PROČITAJTE JOŠ: FOTO: Prosidba među oblacima
Ovaj festival, međutim će ostati upamćem i po tome što je član hora Željko Miljević u jednom momentu izašao iz hora, prešao u publiku i izveo na podijum svoju devojku Aleksandru, držeću u ruci verenički prsten.
- Prvo, Aleksanadra je zaslužila da je iznenadim onako kako sam izveo. Zbog moje ljubavi prema našem horu u kome pevam već osam godina i muzici, ali i ovom festivalu, hteo sam da izvedem nešto neobično i što će se pamtiti. Od ovih ljubavi, proistekla je ona prema Aleksandri. Pomogli su mi drugovi iz hora oko organizacije, a i sam domaćin je bio oduševljen idejom da se veridba obavi baš kod njih - rekao je Željko.
Članovi hora su znali za Željkov naum, organizator je to saznao pred sam čin veridbe, a samo Aleksadra nije ništa znala. Ipak je sve prošlo kako treba, a ona je kroz suze rekla sudbonosno "da".
- Kada mi je prišao, mislila sam da me vodi na ples, ali on je kleknuo, izvadio prsten i zatražio moju ruku. Od tog trenutka ništa više nisam čula ni videla osim moje velike ljubavi - kaže Aleksandra.
KRUNA LjUBAVI
SVI na koncertu su bili oduševljeni, prišli su da čestitaju, a na kraju su proslavili ovaj srećni čin Aleksandre i Željka.
Time je jedan period sedmomesečne ljubavi između profesorke engleskog jezika i ekonomiste završen. Sada sledi svadba, s kojom se neće žuriti, ali ni puno čekati, rekli su srećni zaručnici.