Banjaluka: Ispred škola nudili travu

O. MATAVULj

29. 03. 2018. u 09:31

U akciji "Kamel" policija uhapsila juče osumnjičene za trgovinu narkoticima. Terete se da su marihuanu rasturali na području Banjaluke i Laktaša

Бањалука: Испред школа нудили траву

Policija je uhapsila osumnjičene

ŠEST osoba uhapšeno je juče u okviru akcije "Kamel" zbog sumnje da su u blizini škola prodavali marihuanu maloletnicima na području Banjaluke i Laktaša.

Kako je potvrđeno "Novostima", uhapšeni su Luka Stojanović (20), Filip Simić (20) zvani Ćiro, Dragan Zrnić (22) zvani Stajba, Dejan Gajić (28) zvani Gaja i Stefan Sladojević (24) iz Banjaluke, te Srđan Damjanović (21) zvani Srki iz Laktaša.

Marija Markanović, portparol PU Banjaluka, kaže da je akcija "Kamel" izvršena u ranim jutarnjim satima s ciljem rasvetljavanja i dokumentovanja krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe droga.

- U akciji je slobode lišeno pet lica iz Banjaluke i jedno iz Laktaša. Na osnovnu naredbi nadležnih sudova izvršen je pretres na šest lokacija u Banjaluci i jedne u Laktašima - rekla je Markanovićeva.

Ona kaže da je tokom pretresa pronađena i izuzeta određena količina marihuane, sredstva za pakovanje droge, prezicne vage, te mobilni telefoni i nosači sim kartica kao i drugi predmeti koji će poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku.

- Lica se sumnjiče da su marihuanu prodavala na području grada Banjaluka i opštine Laktaši maloletnicima u blizini vaspitno-obrazovnih ustanova - istakla je Markanovićeva.

Nakon kriminalističke obrade u policiji osumnjičeni će biti predati u nadležnost Okružnog javnog tužilaštva u Banjaluci, koje će nakon saslušanja doneti odluku o predlogu za pritvor.


NOVA VAROŠ

IZVOR blizak istrazi kaže za "Novosti" da je tokom istrage policija došla do dokaza da je uhapšena grupa najvećim delom delovala na području naselja Nova varoš.

- Neki od njih marihuanu su prodavali čak i u blizini osnovne škole - rekao je sagovornik iz policije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije