Duraković: Izgubio sam, žaliću se

FoNet

14. 10. 2016. u 18:13

Ćamil Duraković danas je saopštio da je kandidat srpskih stranaka za načelnika Srebrenice Mladen Grujičić pobedio na lokalnim izborima, ali je najavio da će se žaliti na nepravilnosti tokom izbornog procesa

Дураковић: Изгубио сам, жалићу се

Ćamil Duraković

Ćamil Duraković danas je saopštio da je kandidat srpskih stranaka za načelnika Srebrenice Mladen Grujičić pobedio na lokalnim izborima, ali je najavio da će se žaliti na nepravilnosti tokom izbornog procesa.

Prema poslednjim rezultatima koje je objavila Centralna izborna komisija, Duraković ima 3.897, a Grujičić 4.675 glasova.

Ostalo je da se prebroji još malo glasova iz odsustva, a što se tiče pošte sve je prebrojano. Računam na još 100 ili 200 glasova iz odsustva, pa i ako svi budu za mene, neće biti velikih promena, rekao je Duraković.

On je dodao da nije ni očekivao drugačiju situaciju, ali će ipak sačekati ponedeljak da se potvrde izborni rezultati, a onda će iskoristiti zakonsko pravo žalbe na određene stvari.

Aktuelni načelnik Srebrenica ističe da će se pre svega žaliti na ishod glanja putem pošte.

Već imamo dokaze da ljudima koji su registrovani za glasanje na taj način nisu poslani listići, a bilo je ljudi koji su se prijavili za glasanje i naveli jednu adresu, a CIK je listiće slao na drugu. Svi glasovi koje smo očekivali putem pošte očito bi otišli nama i pobedili bismo, kazao je Duraković.

Treba samo sve proveriti i podneti tužbe u zakonskim okvirima, a na taj način ćemo osporiti i postupak Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, čiji su pripadnici nezakonito ušli u prostorije Opštine Srebrenica, ističe Duraković.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (11)

Bradilko

14.10.2016. 18:32

Ja bih ukinuo glasanje poštom. Gradonačelnik je bitniji onima koji su ostali nego onima koji godinama žive u inostranstvu.

ranko75

14.10.2016. 20:16

Treba priznati nepravilnosti ako su bile, ali da bi mogao osporiti rezultat treba da bude pozitivan odgovor na pitanje, ne da li je bilo propusta, nego da li su ti propusti mogli dovesti do drugacijeg rezultata nego da ih nije bilo? Ne verujem da je odgovor na to pitanje pozitivan (treba da bude argumentovan).

prellee

14.10.2016. 21:45

Treba se fino zahvaliti glasačima i čekati novi krug, nove 4. godine. Možda ponovo bude izabran ,,ako ovaj novi iznevjeri glasače". Niko ne može biti Bogom dat i da vlada dok je živ. Demokratija traži promjene.Što bi se reklo, sad si gore, sad si dole.Prihvatiti rezultat, vrlina je velikih ljudi.

Дучићев

15.10.2016. 08:55

Neverovatno cime se Muslimani sluze da dodju do pobede,ako ovako nastave jedino im je resenje da Srebrenicko groblje izmeste u Sarajevo da i mrtvima pruze mir i postovanje i Muslimansku zemlju...

Србистанац

16.10.2016. 00:24

Жали се Маршалату. Отето се вратило својима, Сребреница се вратила својој Републици Српској, а ти ћеш да одговараш где се денуло милијарду долара донација у претходних 20 година, под твојом влашћу је са толиким парама Сребреница требало да изгледа као Дубаи, а ништа од тога. Зато је теби фрка и зато дижеш оволику дреку и правиш циркус.