Dodik: Na nama se neće vežbati

Beta

18. 09. 2016. u 17:45

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Trebinju da su svi u Republici Srpskoj odlučni da referendum o Danu Republike bude održan 25. septembra, jer je to zakonsko pravo Republike Srpske

Додик: На нама се неће вежбати

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Trebinju da su svi u Republici Srpskoj odlučni da referendum o Danu Republike bude održan 25. septembra, jer je to zakonsko pravo Republike Srpske.


Dodik je istakao da je svima jasno da je Ustavni sud BiH politički motivisan i da je pod političkim pritiskom pojedinih bošnjačkih političara, kao i pojedinih ambasada i Kancelarije visokog predstavnika, koji pokušavaju u BiH da treniraju određene politike.

Kako prenosi Srna, on je ukazao da više od 80 odsto odluka Ustavnog suda BiH nije sprovedeno, što govori o njegovoj besmislenosti.

Mi nismo rekli da ne sprovodimo odluku Ustavnog suda. Sprovodimo je, a odlučili smo da to uradimo putem referenduma. Što je neko histeričan, nervozan, taman on dolazio i iz Ambasade SAD, to je njihov problem. Na nama se neće vežbati ni Amerikanci, ni bilo ko drugi, poručio je Dodik.

Predsednik RS je upitao kako su američka ili bilo koja druga ambasada mogli očekivati da će Bakir Izetbegović da ukine Dan RS, a da RS kaže da je to u redu.

Naravno da nije uredu i neće biti nikada uredu da neko iz drugog naroda nameće svoje stavove, pogotovo za naša prava, svetkovine, slave koje mi slavimo. To je udarac na naš identitet, na naše pravo da ostanemo ovde i da se krećemo. rekao je Dodik.

On je poručio da, bez obzira na to ko šta govori, referendum nije uperen ni protiv koga, niti je to refrendum o secesiji, kako su pokušali da ga predstave.

Tu histeriju su sami nametnuli i ona govori da ne razumeju stvari, a ja nemam nameru da objašnjavam. Celoj Republici Srpskoj mogu samo da poručim da izađe na referendum i da sam spreman da ponesem odgovornost za ovaj proces, poručio je Dodik.

On je naglasio da će RS uvek koristiti referendum kao oblik odlučivanja kada treba da zaštiti svoje nacionalne i entitetske interese i svoj narod.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

Referendum

18.09.2016. 18:08

Podrska narodu RS i njenom rukovodstvu. Referendum je zakonit i najaci oblik demokratije bilo kog drustva.

Cash®

18.09.2016. 19:50

Prema ovoj situaciji, RS trenutno nema boljeg predstavnika i predsednika od Dodika.Podrška Srbima iz RS i Miloradu Dodiku.

cupavi berlin

18.09.2016. 20:20

Referendum je u Svetu,Evropi izraz Demokratije.Trebalo bi istom merom dase Meri svugde u Svetu.Pa i u Republici Srpskoj.

boris

18.09.2016. 22:40

Dodik vas vodi u ropast nece vise biti zaustavljanja pred BL sada definitivno preko drine .Sami ste izabrali tamo vas jedva cekaju.

Moravac

18.09.2016. 23:08

@boris - da se srbi boje takvih miseva, nosili bi macku u dzepu. Prosla su vremena Jeljcina. Pre ces ti u Zagrebu docekati ruske Armate sa cvecem kada se zalete da ciste nacizam po Evropi.

antihravt

19.09.2016. 08:14

@boris - a vas mrzanja vodi u baljburg samo ovaj put nece biti stakjnja sa cime pred banajluka 2 tenka i 3 helica ajde u rupu

ZOKI

19.09.2016. 01:05

nema odustajanja od referenduma. Neće nama sin jednog zločina da određuje kad ćemo mi da slavimo naše praznike. živjela država Republika Srpska i njen narod.

Lana Schwartz

19.09.2016. 02:54

Kupi poene pred izbore! A narod nasjeda,kao i uvijek.Ali,RS trenutno nema boljeg vodju.