Tajni plan protiv Dodika (ne) postoji!
25. 11. 2015. u 13:02
Teške reči između vlasti i opozicije zbog informacija o zaveri protiv Milorada Dodika. SDS: Sve same gluposti i izmišljotine. SNSD: Opozicija odavno sluša samo strance
Saveznici: Bosić, Ivanić i Čavić
OPOZICIJA u Srpskoj demantovala je navode da zajedno sa stranim centrima moći kuje tajni plan za rušenje sa vlasti Milorada Dodika, i to odmah posle Božića. U Savezu za promene kažu da vlast, u stvari, ovakvim lažnim tezama, prikriva kriminal i korupciju u Srpskoj! Predsednik RS, s druge strane, tvrdi da je reč o širem planu destabilizacije Republike Srpske, a ne o njegovom svrgavanju.
- Destabilizacije nema ako ne destabilizujete njene institucije, odnosno autoritete koji su u tim institucijama, pre svega institut predsednika i Vladu Republike Srpske - rekao je Dodik novinarima juče u beogradskom Sava centru.
On je naveo da ne zna na koje se izvore "Sputnjik" poziva, ali da mu to liči na dokument koji poseduje i koji je "daleko širi".
Predsednik SP Petar Đokić izjavio je da se plan koji je obelodanio "Sputnjik" može povezati sa onim što se već sprovodi u RS, posebno prema predsedniku Dodiku.
- To je plan koji ima za cilj da ovaj još jedan isečak vlasti u BiH, koji nije pod kontrolom centara moći u Sarajevu i međunarodnih, pokuša da stavi pod kontrolu, jer se očigledno RS sa svojom politikom u ovom trenutku ne uklapa u scenario za BiH i celi region - naglasio je Đokić.
U SDS, PDP i NDP kažu da je navodni tajni plan za rušenje Dodika izmišljeni dokument i plod mašte ljudi u SNSD, koji s vremena na vreme plasiraju lažne teze o zaverama opozicije i stranaca protiv vlasti u RS.
"Sputnjik" je objavio da je imao uvid u tajni plan delovanja opozicije RS, dogovoren sa određenim međunarodnim centrima, s ciljem rušenja aktuelne vlasti u Srpskoj. Plan bi sprovele SDS, PDP, NDP, koji čine vlast u zajedničkim organima BiH, sa pojedinim medijima i nevladinim organizacijama.
I dok u SNSD tvrde da opozicija već odavno dobija instrukcije od stranaca, kako bi oslabila institucije RS, na čemu rade i u Savetu ministara BiH, u SDS odgovaraju da su "u strahu velike oči".
- Svaki put kad se pojave novi dokazi o milionskim krađama u koje je umešan vrh RS, SNSD plasira priče o navodnim planovima za rušenje Dodika - saopštio je SDS.
- Ovo pokazuje strah aktuelne vlasti od priče o kriminalu i pokušaj da svaku realnu priču o kriminalu pretvori u neku zaveru. Autor ovog teksta je u Banjaluci i ja mogu da pretpostavim o kome je reč, ali još nije vreme da govorim o tome - kazao je Ivanić.
Umesto teorija zavere, kažu u SDS, institucije RS bi trebalo da se pozabave aferama "Birač", "Bobar banka", "Balkan investment banka", "Boska"...
- Tajni plan ne postoji. To su obične gluposti i izmišljotine. Narod u RS je gladan i nezaposlen, a vlast se bavi izmišljenim teorijama zavere - kaže, za "Novosti", poslanik SDS u parlamentu BiH Borislav Bojić.
Predsednik NDP Dragan Čavić je takođe odbacio tvrdnje iznesene u tekstu, ocenivši ih kao deo režimske političke harange.
DODIK ZA "NOVOSTI": PLAN ZA RUŠENjE SKOVAN NA JAHORINI
Video sam tajni plan čiji je cilj napad na pet ključnih institucija u Banjaluci kako bi se prilike u zemlji potpuno destabilizovale, a vlast srušila. Plan su skovale pojedine ambasade u Sarajevu, NVO pod kontrolom zapadnih vlada i opozicione partije u Srpskoj, pre svega SDS - kaže za "Novosti" Dodik.
On tvrdi da je sporni dokument sročen na nedavnom sastanku predstavnika opozicije, nevladinog sektora i zapadnih diplomata, održanom na Jahorini:
- Strategija je da se stalnim napadima na institucije u RS ospore svi autoriteti u njima i oslabi Srpska. Na meti su predsednik, Vlada, Skupština, televizija i policija Srpske, čije se ukidanje već dugo traži - kaže Dodik, i poručuje da u dokumentu precizno stoji da "ne sme da prođe ni dan a da se ne otvore nove ili recikliraju stare afere na račun vodećih ljudi u Banjaluci".
Predsednik RS očekuje dalju eskalaciju političkih prilika:
- Poštujemo ustavni poredak i Dejtonski sporazum, ali očigledno da to danas više nije vrlina, nego problem. Oni koji se sa Zapada predstavljaju kao dobri momci zapravo vrše destrukciju političkog uređenja u BiH, tvrdeći da Dejton nije taj koji treba da preživi.
Dodik poručuje da Banjaluka u Beogradu ima veliku podršku jer Srbija kao garant Dejtonskog sporazuma zastupa stav da se on može menjati samo uz dogovor naroda BiH, a ne kao diktat sa strane. (D. M.)
Nikola
25.11.2015. 13:15
podrska predsedniku Dodiku
Opozicija je toliko zaslepljena zeljom da vlada, da nevidi koliko steti RS. O sadasnjem SDSu Momcilo Kajisnik je sve rekao. Da bi navukli Srbe na tanak led BBC sada optuzuje Aliju I njegove mudzahedine, za pocetak terorizma u evropi, iako UK ambasador je vise u Raskoj nego u BG. Moguce j da zbog "terorista" NATO zatrazi od Srbije I RS slobodan prolaz vojske I tehnike(Trojni Pakt). Posle toga bi sledio raketni udar na Rusiju sa srpske teritorije.
Stvarno neznam dali taj plan ne postoji, ali da opozicija radi na rusenju pozicije u RS,radi i to aktivno .Kada su trazili vanredne izbore Dodik im je rekao:MOZE ALI NA SVIM NIVOIMA,sto su ovi iope glat odbili !Opozicija je na dogovoru sa patrijahom pristala na nenapadanje u javnosti bas kao i pozicija,medjutim ovi prvi nisu dugo izdrzali,3-4 dana i sada ove vijesti. A nas narod kaze ``ko o cemu,kurva o postenju``.pa neka narod bira kome ce vjerovati.
@Tomy - ma glasaće za laktašku sektu koja ih usreći,još od kad ih je zajašila na nato tenkovima-gotovi ste crvena sekto
Nije vreme za igranje sa Republikom.
Komentari (10)