Tajni plan protiv Dodika (ne) postoji!

M. FILIPOVIĆ

25. 11. 2015. u 13:02

Teške reči između vlasti i opozicije zbog informacija o zaveri protiv Milorada Dodika. SDS: Sve same gluposti i izmišljotine. SNSD: Opozicija odavno sluša samo strance

Тајни план против Додика (не) постоји!

Saveznici: Bosić, Ivanić i Čavić

OPOZICIJA u Srpskoj demantovala je navode da zajedno sa stranim centrima moći kuje tajni plan za rušenje sa vlasti Milorada Dodika, i to odmah posle Božića. U Savezu za promene kažu da vlast, u stvari, ovakvim lažnim tezama, prikriva kriminal i korupciju u Srpskoj! Predsednik RS, s druge strane, tvrdi da je reč o širem planu destabilizacije Republike Srpske, a ne o njegovom svrgavanju.

- Destabilizacije nema ako ne destabilizujete njene institucije, odnosno autoritete koji su u tim institucijama, pre svega institut predsednika i Vladu Republike Srpske - rekao je Dodik novinarima juče u beogradskom Sava centru.

On je naveo da ne zna na koje se izvore "Sputnjik" poziva, ali da mu to liči na dokument koji poseduje i koji je "daleko širi".

Predsednik SP Petar Đokić izjavio je da se plan koji je obelodanio "Sputnjik" može povezati sa onim što se već sprovodi u RS, posebno prema predsedniku Dodiku.

- To je plan koji ima za cilj da ovaj još jedan isečak vlasti u BiH, koji nije pod kontrolom centara moći u Sarajevu i međunarodnih, pokuša da stavi pod kontrolu, jer se očigledno RS sa svojom politikom u ovom trenutku ne uklapa u scenario za BiH i celi region - naglasio je Đokić.

U SDS, PDP i NDP kažu da je navodni tajni plan za rušenje Dodika izmišljeni dokument i plod mašte ljudi u SNSD, koji s vremena na vreme plasiraju lažne teze o zaverama opozicije i stranaca protiv vlasti u RS.

"Sputnjik" je objavio da je imao uvid u tajni plan delovanja opozicije RS, dogovoren sa određenim međunarodnim centrima, s ciljem rušenja aktuelne vlasti u Srpskoj. Plan bi sprovele SDS, PDP, NDP, koji čine vlast u zajedničkim organima BiH, sa pojedinim medijima i nevladinim organizacijama.

I dok u SNSD tvrde da opozicija već odavno dobija instrukcije od stranaca, kako bi oslabila institucije RS, na čemu rade i u Savetu ministara BiH, u SDS odgovaraju da su "u strahu velike oči".

- Svaki put kad se pojave novi dokazi o milionskim krađama u koje je umešan vrh RS, SNSD plasira priče o navodnim planovima za rušenje Dodika - saopštio je SDS.

IVANIĆ: ZNAM KO JE AUTOR TEKSTA Predsednik PDP Mladen Ivanić rekao je da je reč o najvećoj gluposti koju je čuo.
- Ovo pokazuje strah aktuelne vlasti od priče o kriminalu i pokušaj da svaku realnu priču o kriminalu pretvori u neku zaveru. Autor ovog teksta je u Banjaluci i ja mogu da pretpostavim o kome je reč, ali još nije vreme da govorim o tome - kazao je Ivanić.

Umesto teorija zavere, kažu u SDS, institucije RS bi trebalo da se pozabave aferama "Birač", "Bobar banka", "Balkan investment banka", "Boska"...

- Tajni plan ne postoji. To su obične gluposti i izmišljotine. Narod u RS je gladan i nezaposlen, a vlast se bavi izmišljenim teorijama zavere - kaže, za "Novosti", poslanik SDS u parlamentu BiH Borislav Bojić.

Predsednik NDP Dragan Čavić je takođe odbacio tvrdnje iznesene u tekstu, ocenivši ih kao deo režimske političke harange.


DODIK ZA "NOVOSTI": PLAN ZA RUŠENjE SKOVAN NA JAHORINI

Video sam tajni plan čiji je cilj napad na pet ključnih institucija u Banjaluci kako bi se prilike u zemlji potpuno destabilizovale, a vlast srušila. Plan su skovale pojedine ambasade u Sarajevu, NVO pod kontrolom zapadnih vlada i opozicione partije u Srpskoj, pre svega SDS - kaže za "Novosti" Dodik.

On tvrdi da je sporni dokument sročen na nedavnom sastanku predstavnika opozicije, nevladinog sektora i zapadnih diplomata, održanom na Jahorini:

- Strategija je da se stalnim napadima na institucije u RS ospore svi autoriteti u njima i oslabi Srpska. Na meti su predsednik, Vlada, Skupština, televizija i policija Srpske, čije se ukidanje već dugo traži - kaže Dodik, i poručuje da u dokumentu precizno stoji da "ne sme da prođe ni dan a da se ne otvore nove ili recikliraju stare afere na račun vodećih ljudi u Banjaluci".

Predsednik RS očekuje dalju eskalaciju političkih prilika:

- Poštujemo ustavni poredak i Dejtonski sporazum, ali očigledno da to danas više nije vrlina, nego problem. Oni koji se sa Zapada predstavljaju kao dobri momci zapravo vrše destrukciju političkog uređenja u BiH, tvrdeći da Dejton nije taj koji treba da preživi.

Dodik poručuje da Banjaluka u Beogradu ima veliku podršku jer Srbija kao garant Dejtonskog sporazuma zastupa stav da se on može menjati samo uz dogovor naroda BiH, a ne kao diktat sa strane. (D. M.)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

momcilo

25.11.2015. 13:23

Opozicija je toliko zaslepljena zeljom da vlada, da nevidi koliko steti RS. O sadasnjem SDSu Momcilo Kajisnik je sve rekao. Da bi navukli Srbe na tanak led BBC sada optuzuje Aliju I njegove mudzahedine, za pocetak terorizma u evropi, iako UK ambasador je vise u Raskoj nego u BG. Moguce j da zbog "terorista" NATO zatrazi od Srbije I RS slobodan prolaz vojske I tehnike(Trojni Pakt). Posle toga bi sledio raketni udar na Rusiju sa srpske teritorije.

Tomy

25.11.2015. 13:24

Stvarno neznam dali taj plan ne postoji, ali da opozicija radi na rusenju pozicije u RS,radi i to aktivno .Kada su trazili vanredne izbore Dodik im je rekao:MOZE ALI NA SVIM NIVOIMA,sto su ovi iope glat odbili !Opozicija je na dogovoru sa patrijahom pristala na nenapadanje u javnosti bas kao i pozicija,medjutim ovi prvi nisu dugo izdrzali,3-4 dana i sada ove vijesti. A nas narod kaze ``ko o cemu,kurva o postenju``.pa neka narod bira kome ce vjerovati.

piksi

25.11.2015. 17:58

@Tomy - ma glasaće za laktašku sektu koja ih usreći,još od kad ih je zajašila na nato tenkovima-gotovi ste crvena sekto

SS

25.11.2015. 14:13

Mislim da se prvo trebaju nauciti postovati institucije RS pa tek onda da pokusaju da ih obnasaju.

Nina G

25.11.2015. 14:30

Samo hladno i pripremiti optuznicu i hapsenja na osnovu tog tajnog plana, sto pre, pa nek sudovi utvrduju ima li ili nema dokaza za taj plan da se izvrsi jos jedna 'obojena revolucija' odnosno puc u RS. Neka policija i sudski organi to utvrde. To se sada kada je obelodanjeno ne sme ostaviti bez posledica. Zatraziti i odgovornost zapadnih ambasadora preko UN i svih drugih organizacija koje su u nadleznosti takoder. I naravno zamoliti naseg saveznika Rusiju za diplomatsku pomoc oko toga.

Tomy

25.11.2015. 14:47

A jeste ih uslikali,svaka vam dala !Desni se nalapo dok je bio predsjednik RS ,pa potrosio,nije znao sacuvati,sve utrosio u kucu i zid oko nje,ovaj u sredini isto kao predsjednik,radio sa bankama(ko fol prodao banku za 1 euro)a pare normalno strpo u dzep,pa mu bila mala poslanicka plata,pa se prodo Izetbegovicu i strancima a ovaj lijevi radi sve kako bi dosao na vlast,prodace i zemlju i narod za istu a nije nego za ``farmu`,emisiju`koju inace najradje gleda !

baćo

27.11.2015. 21:36

Napraviste , sami, sebi medvjeđu uslugu, ovakvim nastupom i ponašanjem. Šta očekujete, i , kakvom ishodu se nadate , na sledećim izborima, posle svega?Možda, kolektivno i pređete cenzus.