SEĆANJE NA KRUŠA I COU: Mural posvećen tragično nastradalim mladićima u Americi
15. 10. 2018. u 18:07
Na inicijativu prijatelja strit-art umetnik Milan Milosavljević Deroks iz Beograda oslikao mural sa porukom „Živećete u nama šta god da se desi, a kad sudnji dan dođe, svi ćemo se gore sresti...“
Foto: G. Šljivić
KRALjEVO – U znak sećanja na tragično nastradalog Kraljevčanina Mladena Petrovića - Kruša (32) i njegovog drugara Aleksandra Sakovskog - Cou (31), rodom iz Mostara, minulog vikenda na Domu kulture u prigradskom naselju Ribnica osvanuo je mural sa likovima ovih mladića poginulih sredinom prošlog meseca u saobraćajnom udesu dva kamiona na autoputu u američkoj državi Ilinois.
Na inicijativu njihovih prijatelja, mural je oslikaopoznati strit-art umetnik Milan Milosavljević Deroks iz Beograda, a osim Krušovog i Coinog lika na muralu je ispisana i poruka – „Živećete u nama šta god da se desi, a kad sudnji dan dođe, svi ćemo se gore sresti...“.
- Želeli smo da i na ovaj način iskažemo veliku ljubav i poštovanje prema našim prijateljima koji su nas prerano napustili, kao i da pokažemo da sećanje na Kruša i Cou, koji je nekoliko godina živeo u Kraljevu, nikada neće izbledeti – poručuju prijatelji tragično nastadalih mladića.
Mladen i Aleksandar, zajedno su pre dve i po godine trbuhom za kruhom otišli u Ameriku. Zajedno su živeli i radili, ali snove o boljem životu prekinula im je stravična saobraćajna nesreća.
U prisustvu rodbine i brojnih prijatelja, posmrtni ostaci Mladena Petrovića sahranjeni su prošle subote na kraljevačkom groblju, dok telo Aleksandra Sakovskog zbog komplikovane procedure identifikacije u Americi još nije dopremljeno porodici koja, kako saznajemo, živi u Mostaru.
Komentari (1)