Kisiljevo se nada da će vampirom privući turiste
14. 05. 2018. u 19:30
Kisiljevo je selo koje se nada da će svojom legendom o vampiru iz 18. veka privući turiste, po ugledu na komšijsku Rumuniju, odnosno zamak Bran, piše Rojters
Free Images Pixabay
"Imamo jednu stvar koju nijedno drugo selo na svetu nema. Imamo kisiljevskog vampira", rekao je za Rojters notar i folklorista Mirko Bogičić.
Kako kaže, nada se da će selo poprimiti vampirsku tematiku.
PROČITAJTE JOŠ: Na meniju i - vampiri
Legenda kaže da se Petar Blagojević, seljak iz Kisiljeva, povampirio nakon smrti 1725. godine, a spekuliše se da počiva u neobeleženom grobu u ovom selu.
Bogičić objašnjava da se Blagojević vratio iz mrtvih kako bi mučio svoju porodicu i komšije, šunjajući se oko kuća tražeći hranu i cipele, neretko daveći svoje žrtve.
Priču je, kako navodi Bogičić, zabeležio jedan bečki list, nakon čega su žitelji zatražili otvaranje Blagojevićevog groba i istragu.
PROČITAJTE JOŠ: Tajne naših vampira u bečkoj arhivi
"Pronašli su netaknuto telo, brada i nokti su mu vidno porasli...potom su (žitelji) spremili kolac i izboli telo", priča Bogičić držeći u rukama fotokopiju novina u kojima se priča pojavila.
Rojters navodi da selo nije spektakularno kao zamak Bran, poznat po grofu Drakuli, ali i da to žitelje ne sprečava da sanjaju o velikim stvarima za Kisiljevo.
Komentari (1)