SRBI SA SEVERA KiM: Idemo na izbore, nećemo da dozvolimo da na vlast dođu marionete
10. 04. 2019. u 14:27
Predstavnici Srba sa KiM odlučili su danas da izađu na vanredne izbore za gradonačelnike četiri srpske opštine na severu Kosmeta, koje je Hašim Tači, predsednik privremenih institucija u Prištini raspisao za 19. mak
Predstavnici Srba sa KiM Foto I.Marinković
Predstavnici Srba sa KiM odlučili su danas da izađu na vanredne izbore za gradonačelnike četiri srpske opštine na severu Kosmeta, koje je Hašim Tači, predsednik privremenih institucija u Prištini raspisao za 19. maj.
Oni su tu odluku doneli posle konsultacija sa predsednikom Aleksandrom Vučićem koji je po završetku sastanka sa njima izjavio da bi lično voleo da Srbi učestvuju na ovim izborima, kao i da posle tih izbora izabrani gradonačelnici ponovo mogu da daju ostavke.
PROČITAJTE JOŠ - Vučić: Priština neskriveno ka ujedinjenju s Albanijom, Srbima ukidaju slobodno mišljenje
Podsetimo, Tači je izbore raspisao jer su četiri gradonačelnika (Severne Kosovske Mitrovce, Leposavića, Zubinog Potoka i Zvečana) ostavke podnela u novembru posle odluke vlade u Prištini da uvede enormne takse na srpske proizvode.
PROČITAJTE JOŠ - Mač sa dve oštrice pred Srpskom listom
Kako je rekao Goran Rakić, predsednik Srpske liste, Prištini se neće dozvoliti da na odgovorne pozicije u opštinama dovedu Albance ili srpske marionete.
Nana
10.04.2019. 14:37
Na izbore Republike Kosovo...fuj
odluka je ocekivana, nisu morali da idu kod predsednika, sve je farsa i unapred reziran scenario. Ustav tzv. Kosova se mora postovati. Ustav drzave Srbije NE.
A što su dali ostavke??? Izgleda da im potez nije bio pametan?
Srbi ce ostati i opstati na KIMu
Srpski narod ce biti zasticen, Srbija podrzava svoje ljude.
Komentari (132)