Manje glasova nego potpisa
09. 03. 2018. u 07:41
Čak šest od 24 liste, koliko ih je učestvovalo na beogradskim izborima, nije dobilo glasova ni koliko su potpisa predali GIK
ČAK šest od 24 liste, koliko ih je učestvovalo na beogradskim izborima, nije dobilo glasova ni koliko su potpisa predali GIK. Tako su liberali Čedomira Jovanovića osvojili 225 glasova manje nego što im je bilo potrebno potpisa za podršku kandidatima na listi koju su predali. Za 74 kandidata za odbornike, koliko je predložio LDP, bilo je potrebno minimum 2.220 potpisa (30 po kandidatu), a ova stranka dobila je na izborima 1.955 glasova (0,24 odsto).
Pročitajte još - GIK odbio i odbacio 77 prigovora
Najlošiji skor imala je Jedinstvena stranka pravde, koja je zauzela poslednje mesto. Oni su dobili triput manje glasova nego predatih potpisa - samo 385, a predali su 1.110 potpisa. Lista "Dosta je bilo pljačke i korupcije" osvojila je upola manje glasova u odnosu na broj predatih potpisa - 1.113 prema 2.220. Negativan skor zabeležili su i "Za Beograd - Beogondola" (osvojili 823 glasa), Republikanska stranka (1.108) i Stranka pravde i pomirenja Muamera Zukorlića (1.402 glasa).
Viktor
09.03.2018. 10:13
Mnogi su davali potpise ljudima da bi skupili da se kandiduju a u startu su znali da ih nece glasai na izborima. Zbog toga su ove liste imale privid koliko ce glasova dobiti. Vreme je da se u Srbiji iskristalise slika i da postoje dve tri velike stranke i da narod glasa za njih.
Pa tako je to kada nekoga primoravas da potpise da bi skupio potpise da predas listu.
Pa to je i očekivano, ko će još za gubitnike da glasa, pa mnogi članovi stranke povere svoj glas drugoj stranci.
Potpis nikada nije garant da ce covek koji je potpisao i glasati. Gradjani glas daju vrednim ljudima. Potpis je manje bitan.
Potpisi su jedno, glasovi drugo, jedna osoba moze da se potpise nekoliko puta a samo jednom ima pravo da glasa.
Komentari (28)