ŽALBA PROTIV JEVTIĆA: Ne postoje elementi krivičnog dela!
17. 10. 2017. u 18:32
Apelacioni sud u Prištini odbacio žalbu protiv Dalibora Jevtića ministra za povratak u kosovskoj Vladi
Dalibor Jevtić
Foto: Tanjug/S. Radovanović
Naime, iako je Osnovni sud u Prištini u julu ove godine odbacio optužnicu kojom su pored ministra Jevtića obuhvaćena i trojica njegovih saradnika, protiv ove presude Specijalno tužilaštvo samoproklamovanog Kosova je podnelo žalbu, ali je Apelacioni sud odbacio kao neosnovanu.
Pročitajte još - Dalibor Jevtić: Tražimo formiranje zajednice srpskih opština
Prema obrazloženju presude Apelacionog suda ističe se da je Osnovni sud po ovom predmetu postupio u skladu sa Zakonom, kada je odbacio optužbe u ovom predmetu jer ne postoje elementi krivičnog dela, za koje se ministar Jevtić i njegovi saradnici terete, a koji su optuženi da su zloupotrebili položaj jer su vozilo ovog ministarstva donirali NVO.
-Na osnovu činjenice da je UNHCR donirao vozila za podršku Vladinim ali i svim nevladinim organizacijama koji su uključeni u promovisanje i sprovođenje prava zajednica i na osnovu sličnih praksi ovog ministarstva, sud smatra da se postupak okrivljenih nije dokazao kao prekoračenje službenih ovlašćenja, već je cilj bio da se pomogne instituciji koja služi opštem interesu zajednica - navedeno je u presudi Apelacionog suda koji je oslobodio odgovornosti ministra Jevtića i njegove saradnike, jer je vozilo koje je ovo Ministartvo dobilo od UNHCR doniralo srpskoj NVO iz Čaglavice kod Gračanice.