Špijunka: Đurić predstavio Strahinjića pivo

D. R. Đ.

19. 08. 2017. u 13:44

Na beogradskom "Bir festu" predstavljeno je i manastirsko pivo sa Kosmeta, a njegovoj promociji su prisustvovali direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić i vladika raško-prizrenski Teodosije

Шпијунка: Ђурић представио Страхињића пиво

Foto: Tanjug / Dimitrije Goll

NA beogradskom "Bir festu" predstavljeno je i manastirsko pivo sa Kosmeta, a njegovoj promociji preksinoć su prisustvovali direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić i vladika raško-prizrenski Teodosije.

Na štandu "manastirskog", koje se delilo besplatno, vladalo je veliko interesovanje za pivo kojim je oživljena srednjovekovna tradicija manastirskog pivarstva na KiM.

Pivo se proizvodi u manastiru Banjska, u čijoj je okolini po predanju bio dvor srpskog epskog junaka Banovića Strahinje, pa se zato njegov lik i našao na etiketi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Ђура Змај

19.08.2017. 22:17

Марко од Космета, а ко је издао дозволу за рад тој Пивари: Република Србија или самопроглашена РКС, код које си регистровао и Српску листу.?!