Orleanke naših dana

Ratko DMITROVIĆ

28. 04. 2017. u 21:29

Radi li se ovde o novcu, unosnoj prodaji obraza, ili nečem mnogo ozbiljnijem

Орлеанке наших дана

Moje oslobađanje je pobeda Albanaca, kazao je Ramuš Haradinaj kada su ga pre dva dana pustili iz francuskog pritvora. Ne, Ramuš, vi Albanci ste u ovoj dugoj priči sredstvo, tvoje oslobađanje je samo još jedan poraz Evrope. One koja, plašimo se, tu pred našim očima zauvek nestaje. Evrope stvorene na francuskim revolucionarnim idejama slobode, jednakosti, bratstva; Evrope koja se divila veličanstvenoj ulozi male, hrabre Srbije u Velikom ratu; Evrope čiji su najveći umovi pevali u slavu te Srbije; Evrope koja je u odsudnim trenucima znala da izabere put časti i sopstvenog spasa. I uvek je na tom putu bila i Srbija.

Sada je Evropa protiv Srbije, odavno je protiv Srbije. Zašto? Ako je "ona Srbija", Miloševićeva, zaslužila da bude izopštena, izolovana, ponižena (a nije zaslužila) čime to zaslužuje ova Srbija, današnja? Ili ona Đinđićeva, Koštuničina, Tadićeva? Znači li sve ovo da je Milošević bio u pravu kada je uoči hapšenja kazao da presudni deo međunarodne zajednice nije i nema ništa protiv njega, već jeste i ima protiv Srbije? Smejali su se mnogi kada su to čuli. Smeju li se danas?

Šta je motivisalo Francusku da klekne pred višestrukim ubicom, monstrumom, da pljune u lice onima čiju je decu, majke, on, Haradinaj, ubijao i silovao? Radi li se ovde o novcu, unosnoj prodaji obraza, ili nečem mnogo ozbiljnijem?

Zašto Francuska, evo već punih 20 godina (da se ne spuštamo dublje u prošlost) skupa s drugima ispunjava sve želje Albanaca, zašto im prašta najstrašnije zločine? Da li samo zato što su žrtve Srbi? Postoji li drugačije objašnjenje i kako glasi? I Hašim Tači je višestruki ubica. Zna se mesto na kojem je 17. juna 1997. godine na putu Kosovska Mitrovica - Peć ubio tri srpska policajca (da ne spominjemo ostalo) pa takvog Tačija, kao i Haradinaja, Francuska i ostali ključni delovi "slobodoljubive Evrope" slave kao da je reinkarnacija Jovanke Orleanke.

Da je Haradinaja pustila neka druga država, Nemačka na primer, Srbi to ne bi primili s ovolikom mukom kao u slučaju Francuske, jer i dalje veruju da ih Francuska voli, da su Francuzi samo nešto malčice ljuti, ali proći će ih. Voleli su nas, pomagali nam pre, za vreme i posle Velikog rata - priča i misli većina Srba. Nisu, to je samo jedan od srpskih mitova. Bilo je sasvim drugačije, ali nije to tema.

Ako ovih dana vidite nekoga da okreće glavu, prolazeći pored Spomenika zahvalnosti Francuskoj, na beogradskom Kalemegdanu, smatrajte to činom dobre volje, dokazom široke srpske duše. Nadam se da me razumete.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (41)

zola

28.04.2017. 21:47

Razumemo vas gosn Dmitrovići u potpunosti. Ali niste raščlanili situaciju do kraja, ne znam zašto. Nije kleknula Francuska pred ubicom jer prosećnog Francuza to i ne zanima. Kleknuli su i ko zna šta sve radili oni koji su plaćeni od narko dilera, a na žalost su u poziciji da odlučuju o takvim stvarima. Ne ispunjava Francuska sve želje šiptarima, jer prosečnog Francuza šiptari ne zanimaju, već želje ispunjavaju plaćeni od trgovaca organima. Gadan sistem, gadno vreme, gadni ljudi....

sas

28.04.2017. 22:01

@zola - haha Zaboraviliste da je u Francuskoj (ratno stanje!;) Da se svaki dan tuku sa Islamistima iz celog sveta pa i sa Kosova! ps. a biznis je biznis;) ni po babu ni po stricevima:)

Steva

28.04.2017. 21:50

Kao i uvek, g-din Ratko pravo u centar. Samo uz Vaše dopuštenje niko više ne spominje Kušnera koji ima puno krvi oko ruku od izvadjenih organa srba u ,,žutoj kući,, i ko zna još na koliko mesta. To je zasluga Haradinaja i zato je i oslobodjen.

VASKE

28.04.2017. 21:55

Skoro 100 godina mi srbi sami sebe lažemo kako su nam francuzi prijatelji, "A da li su ?" Niti su bili niti će biti !!! Ako pregledamo malo pažljivije istoriju uočicete da sam višestruko u pravu.

suncica

28.04.2017. 22:17

Svako ko u medjudrzavnim, politickim....odnosima govori o ljubavi, taj gresi. Postoje samo interesi (ovakvi ili onakvi) i oni su kljuc svih tih odnosa. Insistiranje Srbije za ulazak u EU, njoj daje prostor za sve to sto radi. Da je Srbija rezigniranija (makar i samo da deluje da je tako), stvari bi bile drugacije. To je svakome jasno.

hristina

28.04.2017. 22:36

Razumeli smo. Ostaviti ga onako kako jeste i shvatiti onako kako treba. Spomenik srpskoj zabludi!

Pera Zvrk

28.04.2017. 22:36

Maestralan tekst Ratko!Svaka cast.Ali sam sebe sto puta upitao zasto nam to radi zapad?Je li mozda zbog toga sto sami sebe ne postujemo dovoljno?Vucic je pristao na sve sto je Brisel trazio, a sta je dobio za uzvrat?Sto bi rekao moj dobar prijatelj ono sto dobija mlada prvo bracno vece!

gorki

28.04.2017. 23:50

@Pera Zvrk - Odgovor je vrlo jednostavan, mrze nas zato sto smo Srbi. Mozes da ne vjerujes u moju tvrdnju. Ne zamjeram ,. Ako zelis da saznas onda mora da proucis odnos ( mrznju) grcki fanariota, zapadnog Rima, Franacke drzave , Austrije , Ugarske , Anglo saksonske Engleske , novo nastali nasi komsija, Njemacke ( nije im dosta sto su pocinili genocid nad zapadnim Srbima vec i danas ne daju "luzickim Srbima osnovna prava iako nisu pravoslavni) i jos po neki. Shvatices da ta mrznja nije nastala juce.........

Kant

28.04.2017. 22:47

"Da je Haradinaja pustila neka druga država, Nemačka na primer, Srbi to ne bi primili s ovolikom mukom kao u slučaju Francuske" Ovo nije istina, Svako je mogao videti da je Francuska sa svojim "intelektualcima" prednjacila u satanizaciji Srba i Srbije. Nemci su bili najgrlatiji iz pocetka ali su onda njihovu ulogu preuzeli upravo Francuzi. Zato se ni malo ne cudim Srbima koji se raduju teroristickim napadima po toj drzavi i to od strane onih koje su kod nas svojski podrzavali.

Јабре

28.04.2017. 23:20

Било би лепо да се ми угледамо на нашу браћу Бугаре па све који су против нас на било који начин огњем и мачем почастимо.

lago

28.04.2017. 23:29

Sjetite se kako su pomagali Hrvate i štaq su sve njihovi poznati filozofi pisali protiv Srba.Hrvati s ponosom ističu da su imali u svojim redovima veliki broj Francuza Koliko je samo pripadnika legije stranaca (Hrvata) Francuska poslala u Hrvatsku da se bore protiv Srba,čak i osuđene kriminalce.Nije ih bila briga što su ubijali Srbe,pljačkali njhovu imovinu ivršili gnjusne druge zločine,kao što su to radili po svojim kolonijama.

zola

29.04.2017. 07:39

@lago - Nije jedan običan , prosečan Francuz pomagao Hrvate. Briga njega i za Hrvatsku i za Srbiju. U eri fantastičnih dostignuća u oblasti komunikacija, gde se do informacija dolazi jednim klikom ili pritiskom na dugme , ljudi ( pre svega u razvijenom svetu) nikada nisu pokazivali manje interesovanje za dešavanja i u zemljama gde žive , a kamoli u drugim zemljama. Nije to De Golova Francuska. Druga su ovo vremena, sve se kupuje.

5C

30.04.2017. 05:07

@lago - Zola,ko bira i drzi na vlasti te krvoloke?Zalosno koliko vas jos zivi u zabludi da su nam oni ili bilo ko iz zapadne evrope prijatelji,zalosno!

zola

30.04.2017. 14:38

@lago - 5C, neznam odakle vam ideja i kako ste došli do tog zaključka o prijateljima iz zapadne evrope!? Da li ste čitali moj komentar?

zola

29.04.2017. 07:30

@Anja Zak - Zašto je to nama važno!? Use i u svoje kljuse, jer neće nama biti bolje ako je njima loše, a i nije hrišćanski tako razmišljati.

Jovanka Le Pen

28.04.2017. 23:38

Srbi, glasajte za Mme Le Pen, jer ona je prava, istinska , koja je protiv ovih globalista, a uvek za Francusku, i koja je istinski prijatelj Srba i Rusa.

Boze Pravde

29.04.2017. 00:13

moramo da shvatimo dokle god budemo ignorisali Ameriku i Zapad oni ce biti protiv nas mi smo im trn u oko moramo ili u NATO ili savez sa Rusijom drugacije nemoze,sve je tu jasno kao dan.

gorki

29.04.2017. 00:15

Duboki su korjeni te mrznje prema Srbstvu da bi se objasnili zdravo razumski u par recenica. Valter Vurst je rekao da rijec Srbenda potice od Vedski vremena i da za Srbe znaci Prvi medju Srbima. To samo govori sa koliko smo naroda kroz istoriju bili u kontaktu i koliko smo moguci Srbomrzitelja skupili. Naravno da je danas puno manji broj onih koi nas mrze od vecine nacija i naroda koi ne gaje tu mrznju. Problem je sto smo okruzeni takvima........................

Nikola

29.04.2017. 01:34

Француска је имала и има свој одређени број изврсних пријатеља српског народа, о које бисмо реално огрешили душу ако бисмо их ставили у исту корпу са француским политичарима и законодавцима. Међутим, истина је да "француско-српског пријатељства" као идеологије никад није било. Елем, мени је један просечни Француз сличнији Немцу него Србину, а одређене ствари су ме нагнале да верујем да Французи (не нужно и они србофилни) више и воле Немце него нас.

Pero Peric

29.04.2017. 04:57

jovanka le pen @#@ Svi bivsi jugsloveni pogotovo Srbi treba-moraju za le penovu glasati inace ce bez posla ostati.SAD su inicirale dolazak i.imigranata iz vise razloga.jedan je jevtina radna snaga umesto vas. Glavu u papir i le penovu zaokruzi, ne u pesak sa glavom

Dobrica

29.04.2017. 07:07

Francusko rukovodstvo godinama uništava istorjiu Srba i Francuza . Ali zadnjih 20 do 30 godina uništava našu geografiju utimanjem nam Kosova i Metohije i poklanjanjem ga zlikovcima. Daće Bog da i oni dožive ovo što nama čine.

električar

29.04.2017. 08:43

Da, Milošević je uvek, i za sve što je izgovorio, bio u pravu ... Ali je govorio gluvima !

bravar

29.04.2017. 21:06

@električar - I kada je Marku govorio brižno da pazi da ne ušine leđa noseći gajbe! On je pokušavao da bude moja kopija i bio je ali bleda kopija!

pera

29.04.2017. 09:15

Odlican tekst, samo se ne slazem u jednoj stvari, a to je da nista manje ne bi smo bili razocarani ni da je to uradila bilo koja druga zemlja EU (i vec su oslobadjale zlocince mesto da ih isporuce Srbiji), samo je stvar trenutka kada smo mislili da nema nikakvog razloga za negativan stav prema Srbiji. I naravno, uvek je bilo tacno da nas nisu bombardovali (SAD + EU ukljucujuci i Francusku) zbog Milosevica vec da bi oteli deo teritorije i dali ga albancima sa KiM (ako neko zeli - siptarima).

ВизантОр*

29.04.2017. 10:30

►Da je Haradinaja pustila neka druga država, Nemačka na primer, Srbi to ne bi primili s ovolikom mukom kao u slučaju Francuske, jer i dalje veruju da ih Francuska voli, da su Francuzi samo nešto malčice ljuti, ali proći će ih.◄Тако је. Историјска је чињеница да је тај град Колмар некада припадао Немачкој и да тамо не владају у потпуности сви француски закони.

Goran Vukovic

29.04.2017. 12:16

Odlican tekst sa pogođenom sustinom, kao i svi Dmitrovićevi tekstovi. Svaka cast u fantastičnom plasiranju istine kroz argumente.

OVO TREĆE

29.04.2017. 13:26

Ратко, на жалост што се нас тиче од давнина је у питању ОВО ТРЕЋЕ!

smb

29.04.2017. 14:22

postovani autoru teksta "pogresite" vec jednom. tesko je i sve teze, zahvaljujuci vama i neiscrpnom potencijalu znanja koje imate citati vas, ovo sto vi pisete sve manji je broj ljudi koji ovo zna jer nije san vec surova java. sve ovo boli one koji se sa vasim misljenjem slazu a opet bez vase opominjujuce reci bi bilo jos mnogo gore. za sve one koji su puni iluzija, a broj u nasoj zemlji nije nimalo mali, sansa, kad ovo citaju da bar pocnu sa rasciscavanjem sopstvenih zabluda. pozdrav.

Nije to zabluda

29.04.2017. 18:26

Pre nego što shvate da su nemoćni i da rezultati njihovog napora izvlaci iz njih i poslednji gram snage, jer imaju, lose politicke manire i nestručnost.

Prota Dr. S. Kajevic

29.04.2017. 20:53

Hvala od srca Ratku Dmitrovicu za njegove misli i reci; za istinu za koju su srbi ginuli vekovima. Za pravdu i slobodu, slobodu od kukavicluka; slobodu od predrasuda. Za slobodu duha o kojoj govori Gospodin DMitrovic. Moje uvek hvala nije nista ako ga srbi, posebno nasi maldi, lepi i silni momci i devojke ne shvate DMitroviceve ideje. Probudimo se i budimo spremni da izaberemo put pobede i slobode od svh ugnjitivace, posebno onih koji su bili i sa Sultnima i sa Hitlerima u svim proteklim vremena

5C

30.04.2017. 04:56

"ту пред нашим очима заувек нестаје"......sto prije to bolje.Carstvo zla i obmana nije nikom potrebno!Te njihove hvale i pjesme u cast Srbije su bile laz i obmana za lakovjerne i naivne Srbe da ih lakse iskoriste za svoje prljave ciljeve,

Дучићев

01.05.2017. 06:55

Nikako da kazemo istinu,sve zemlje koje su priznale Kosovo su neprijatelji Srbije!Kako da sada to njihovo novorodjence da kritikuju ili ne daj Boze da priznaju gresku! To Albanci dobro znaju i jos bolje koriste,samo za naivne je oslobodjenje Haradinaja i Tacija od odgovornosti je iznenadjenje !!!

Nostradamus

01.05.2017. 18:14

Francuska je pomogla nase ljude koji su se tada borili sa poptpuno drugacijim idealima i idejama. Danasnja politika pokusava da iskoristi taj "kredit iz proslosti" za sopastvene ciljeve, iako se bas nismo proslavili u zadnjem ratovanju. U ime proslosti, trazimo da se sadasnjost drugacije tumaci?. Zasto?. Francuski sud je nezavisan od politike i politicari ne komentarisu sudske odluke. Ta "sportska disciplina" je tipicna za Balkan. Nacionalisti nikako nesto da nauce.