Stefanović: Sa Skotom se uglavnom slažem, imam pravo na stav
31. 10. 2016. u 21:21
Ministar policije Nebojša Stefanović o odnosu sa ambasadorom Amerike
Foto Tanjug, AP
IZ američke ambasade u ponedeljak se nisu oglašavali povodom optužbi Stefanovića da se ambasador Kajl Skot izjavama o Savamali grubo mešao u unutrašnja pitanja Srbije.
Ministar policije je rekao da ne veruje da će njegova izjava, da je zabrinut zbog mnogobrojnih ubistava širom SAD, negativno uticati na odnose s tom državom:
- Ambasador Skot i ja zapravo imamo veoma slične stavove. Obojica smatramo da su odnosi Srbije i SAD u usponu. Takođe, on smatra da su određeni protesti u Srbiji opravdani, a ja smatram da su pojedine demonstracije u SAD opravdane. Nisam ambasador, već političar, i imam pravo da iznosim takva zapažanja.
Da je Skot iskočio iz okvira diplomatskog bontona, smatra Ivan Mrkić, savetnik presednika Srbije, koji je bio šef diplomatije, ali i ambasador:
- Iz diplomatskog iskustva koje imam, nikada ne bih postupio kao ambasador Skot, odnosno uzdržavao bih se da dajem komentare na osetljive teme. Ipak, verujem da ovi poslednji "incidenti" ne narušavaju odnose Beograda i Vašingtona - kaže Mrkić za "Novosti".
crno-beli svet
31.10.2016. 21:38
Imas svoj stav cim izadjes iz kancelarije velikog vodje,jel tako?
Никад се нисам слагао ни са једним Скотом.
Jeste gosp Stefanovicu, imate pravo na privatno misljenje! Kao ministar morate da pazite sta govorite!
Svim je više nego jasna bila Skotova izjava, grubo mešanje u politiku Srbije, pitam se kako bi se on osećao, da Putin počne, da kritikuje unutrašnju politiku Sjedinjenih Američkih Država.
Sad i Skotu kao smeta Savamala.
Komentari (7)