Dveri traže od Tome bojkot glasanja
10. 05. 2012. u 13:01
Pokret "Dveri" u četvrtak zatražio ponavljanje izbora na svim nivoima, jer je volja naroda pokradena. MUP zabranio protestni skup. Poziv Nikoliću da bojkotruje drugi krug izbora
POKRET "Dveri" poziva Tomislava Nikolića da bojkotuje drugi krug izbora i traži od vlasti da ponove izbore na svim nivoima, jer je volja naroda pokradena.
Ovo je u četvrtak za "Novosti" izjavio predsednički kandidat ovog pokreta Vladan Glišić, nakon što je Ministarstvo unutrašnjih poslova zabranilo njihov protestni skup zbog "ometanja saobraćaja, ugrožavanja zdravlja, bezbednosti ljudi i imovine".
- Režim je pokazao svoje pravo lice time što onemogućava osnovno demokratsko i građansko pravo na izražavanje protesta protiv najveće izborne krađe u poslednjih 10 godina - rekao nam je Glišić. - Morali smo da pozovemo naše pristalice da ne dolaze ispred prostorija RIK kako ne bi rizikovali da budu uhapšeni.
Glišić dodaje da će se oni, narednih dana i nedelja, boriti gandijevskim metodama protiv izborne krađe. Takođe, prema njegovim rečima, pozvaće i Vojislava Koštunicu, kao poznatog legalistu, da se priključi protestu.
- Češljanjem nevažećih listića uočili smo da je na većini njih zaokružen naš pokret i zato sumnjamo da su oni, potom, namerno poništeni. Broj naših glasova koji stoji u zapisnicima ne poklapa se sa brojem koji se nalazi u kovertama.
Uterivac
10.05.2012. 13:27
Da li se to meni cini ili je u pitanju neki "deja vu" ? Da li sledi ulazak vode u kablove i RRA zabrane?
Samo jos jedan od dokaza da je bilo izborne kradje i to ogromne!!! Cega se boje ako su izbori bili regularni i zasto danima obaraju sajt Dveri???? Istina ce izaci na videlo i nikakve zabrane to ne mogu spreciti!!
Tim sto im zabranjujete protest sa time ne mozete im nista, s'time samo mozete da ih ojacate. Sa ovim ne demokratski ponasanjem i tim zabranama ih stavljate i centar paznje. Tako da vecina u Srbiji koja nije cula za Dverim-a vrlo lako mogu njima da daju sledecim izborima glas. Ovaku jednu reklamu Dveri i da su debelo platili nisu mogli da dobi, a ovako imaju super reklamu i to djabe.
@David Morrissey - gde su tebe ucili srpski....
@David Morrissey - Milose ja nisam iso u Srpsku skolu i neznam bas dobro da pisem. Ali mislim da moze da se ipak razume sta sam hteo da kazem u tekstu.
Komentari (47)