Krenula na trening, pa sletela s puta: Ovo je povređena košarkašica koju su izvlačili iz smrskanog automobila kod Sremskih Karlovaca (FOTO)

Lj. P.

18. 11. 2019. u 14:22

Posle blagovremenog zbrinjavanja i adekvatne dijagnostike ustanovljene su joj povrede glave i desne podlaktice

Кренула на тренинг, па слетела с пута: Ово је повређена кошаркашица коју су извлачили из смрсканог аутомобила код Сремских Карловаца (ФОТО)

FOTO NSuživo/ Privatna arhiva

U SAOBRAĆAJNOJ nesreći na putu između Sremskih Karlovaca i Banstola, u ponedeljak oko devet sati, teško je povređena Iva Šicar (18) iz Stare Pazove, inače košarkašica ŽKK „021“ iz Novog Sada, kao i muškarac M.I. (65), koji je zadobio lakše povrede.

Mlada sportiskinja se, kako saznajemo, u ponedeljak jutro kolima uputila iz Stare Pazove u Novi Sad na prepodnevni trening. Iva je igrala u prvom timu i u novosadski klub je došla iz Šapca, gde je igrala prethodne dve sezone, takođe u prvoj ligi.

Aleksandar Jovanović, prvi trener novosadskog kluba, kaže da su svi iz kluba odmah došli u Urgentni centar i da bodre Ivu da se što oporavi i da ponovo bude sa njima na terenu.

U ovoj Kliničkom centru Vojvodine kažu da su 18-godišnjoj pacijentkinji posle blagovremenog zbrinjavanja i adekvatne dijagnostike ustanovljene povrede glave i desne podlaktice.

- Pacijentkinja nije životno ugrožena, ali je hospitalizovana radi daljeg onzervativnog tretmana i opservacije. - navode u KCV.

Pročitajte još - Udes u centru Kraljeva: Žena prelazila pešački, na nju naleteo putnički automobil


Uzroci nesreće još nisu poznati, ali se preptostavlja da je devojka koja je bila za volanom „punta“, najverovatnije izgubila kontrolu nad vozilom, a potom sletela u gradilište brze pruge Novi Sad- Beograd i udarila u parkirani kamion.

Ona se automobilom kretala iz pravca Sremskih Karlovaca prema Banstolu. Prednji deo vozila je potpuno smrskan, a devojku su iz kola izvadili novosadski vatrogasci. Muškarac koji je povređen, kako saznajemo, nalazio se na gradilištu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

Kele

18.11.2019. 20:19

@Baltazar - Bio sam prisutan na licu mesta..... . A Baltazar komentar ti i nije bas na mestu

Luka

18.11.2019. 16:23

Kada iz pazove idete za ns, kretanje je od banstola prema karlovcima, vi opisujete kao da se vraćala

Tamo Neko

18.11.2019. 17:03

Ne znam da li je to i sada slucaj,ali svakako na nasim putevima,radovi su najlosije oznaceni.Madjarska i Hrvatska su nazalost daleko ispred nas,o Austriji i Nemackoj i da ne govorimo.Losa signalizacija,zastarela,nocu slabo vidljiva.

Republika Srpska

18.11.2019. 21:27

@Tamo Neko - Tamo neko. Nema to veze sa signalizacijom. U Srbiji se vozi kao na trkama.