Bračni par iz Rusije nestao u Beogradu?
03. 02. 2016. u 14:01
Policija na jugozapadu Sibira raspisala potragu za ruskim državljanima koji žive u Budvi. Bračni par Model viđen kako se ukrcava na avion
Bračni par Marija i Viktor Model
BRAČNI par iz Rusije koji živi u Budvi, Marija i Viktor Model, nestao je u oktobru prošle godine. Oni su iz Crne Gore avionom stigli tada u Beograd, gde im se gubi svaki trag, prenose ruski mediji. Srpska policija nema podatke o njima, niti bilo kakvu informaciju o nestanku, ali su istražni organi iz Altaja na jugozapadu Sibira podigli krivičnu prijavu za otmicu i ubistvo.
Mladi Rusi su se preselili u Crnu Goru u proleće 2015. Marijin otac Jevgenij Jurjev, inače ugledni biznismen, rekao je da je prošlog leta poslednji put video ćerku u Crnoj Gori. Ona ga je ponovo pozvala u goste samo nedelju dana pre nestanka, a tada je navodno bila u teškom psihičkom stanju.
- Kada je stigao u Budvu, niko ga nije sačekao. Došao je do stana bračnog para, a vrata su bila zaključana - pišu ruski portali.
Marijini roditelji su uspeli da rekonstruišu šta se poslednjeg dana dešavalo u Budvi zahvaljujući snimcima video-kamera. Par se tog 17. oktobra odvezao taksijem i više se nije vraćao u stan.
- Marijin otac Jevgenij se obratio crnogorskoj policiji, ali tamo su odbili da prime izjavu o nestanku i rekli su mu da je mladi par verovatno želeo da pobegne od očeve stroge kontrole - navodi ruska NTV.
Jurjev je odlučio sam da istraži šta se dogodilo sa njegovom ćerkom i zetom. Uspeo je da dođe do informacija da su se Marija i Viktor odvezli do crnogorskog aerodroma. Vozač taksija mu je navodno ispričao da se u vozilu par posvađao.
- Marija nije razumela gde i zašto treba da leti. Ipak, to je izgledao kao dobro organizovan put. Muž je imao avionske karte, i u tom trenutku isključene mobilne telefone i zatvorene bankarske račune. Doputovali su u Beograd i u Srbiji im se gubi svaki trag - prenosi NTV.
Marijin otac Jevgenij Jurjev
.jpg)
Jevgenij Jurjev je uveren da je njegova ćerka postala žrtva narko-biznisa svog muža. Nije mu jasno zašto je Viktor u to morao da umeša i Mariju.
- To je sve povezano sa trgovinom narkoticima - rekao je Jurjev. - Još letos se na internetu dogovarao sa čovekom, bio je u Beogradu, upoznao se s ljudima i nameravao da se time bavi. Taj put je bio povezan sa kupovinom.
Istrazi su se u međuvremenu priključile ruske diplomate koje tragaju za bilo kakvom informacijom o nestalom paru.
POTRAGA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA
NA RUSKOJ društvenoj mreži, gde i Marija i Viktor Model imaju profile, aktivirala se grupa volontera koja traga za bilo kakvim informacijama o njima. Viktor je sredinom oktobra izbrisao svoj profil, ali ubrzo ga je povratio. I on i Marija su bili aktivni krajem januara.
Bojan
03.02.2016. 14:42
Tuzno pre svega za taj par i njihove bliznje. Medjutim, ne mogu da se ne osvrnem na novinarsku glupost. Kazete da su nestali u Srbiji a poslednji put vidjeni u Crnoj Gori !? Mozda su nestali u Bosni a ne u Srbiji, mada elementarna logika kaze da su nestali tamo gde su poslednji put i vidjeni, a to je Crna Gora.
шта сад
Pa valjda se na kamerama na aerodromu u Beogradu vidi da li su sleteli?
@Ž B - Na videu kazu da su dosli u Beograd i da im se onda gubi svaki trag. Jeste jos sumnja da su nekako zavrsili na Kosovu.
Nažalost srpska i crnogorska policija je jedino sposobna da pozove hitnu pomoć da konstatuje smrt, a za sve ostale policijske radnje i obaveze su nesposobni i, što je najgore, nezainteresovani.
Komentari (8)