Kikinda: Uhapšen poslanik LSV
27. 03. 2014. u 19:47
Uhapšen Miloš Šibul, poslanik LSV iz Kikinde i bivši direktor „Zelenila“. Dok je bio na čelu JP, preko računa uzeo 920.000 dinara
MILOŠ Šibul (37), pokrajinski poslanik LSV, uhapšen je u četvrtak, potvrđeno nam je u Policijskoj upravi u Kikindi. Ovaj Kikinđanin, diplomirani inženjer poljoprivrede, iza rešetaka je zbog sumnje da je dok je bio prvi čovek Opštinskog javnog preduzeća „Gradsko zelenilo i pijaca“, zloupotrebio službeni položaj, oštetivši JP za ukupno 1,3 miliona dinara.
U policiji, napominju da se Šibul sumnjiči da je nezakonito stekao određenu imovinsku korist. U cilju istrage, ne obrazlažu se detalji prijave. Nezvanično saznajemo da se radi o fiktivnim nalozima za isplatu za navodno angažovanje radne snage za „Gradsko zelenilo“ posredstvom Omladinske zadruge „RV“.
- Šibul se sumnjiči i da je vlasniku zadruge I. K. (42) omogućio da nezakonito iz kase firme kojom je rukovodio, dobije 102.000 dinara. I protiv I. K. je, uostalom, podneta krivična prijava, za zlouptrebu položaja odgovornog lica. Sam Šibul ovom mućkom okoristio se za 920.000 dinara - navodi policija.
Šibul je, inače, na čelo JP „Gradsko zelenilo i pijaca“, postavljen pre tri godine kao kadar LSV, stranke čiji je lokalni lider bio u dva mandata, a koja je participirala u vladajućoj koaliciji koju su predvodile demokrate. Sa mesta direktora smenjen je u novembru prošle godine. Nadzorni odbor firme, pre nego što su mu odbornici izglasali nepoverenje, pronašao mu je mnoštvo ozbiljnih propusta u radu. Zamerke su se, u najvećoj meri, svodile na „nedomaćinsko ponašanje i arčenje novca siromašnog preduzeća na sve i svašta“.
TELEFONIRAO ZA 245.000 DINARA
ŠIBUL je široj javnosti postao poznat pre četiri meseca pošto je, na sednici Skupštine opštine Kikinda, njegov pokrajinski poslanički kolega iz DSS Milenko Jovanov, nabrajajući mu mnogobrojne grehe za kratko vreme direktorovanja, obelodanio da je Šibul mesečni račun za službeni telefon „nagurao“ na 245.622 dinara.