Žandarm koji je pucao na ženu: Bio sam pijan i nisam znao šta radim
23. 10. 2013. u 19:04
Priveden pripadnik niškog odreda Žandarmerije. Potegao pištolj zato što je A. D. (35) sporo vozila automobil
PRIPADNIK niškog odreda Žandarmerije S. S. (31) u sredu uveče je priveden u prostorije Policijske uprave u Nišu, zbog sumnje da je 18. oktobra na Bulevaru 12. februara ranio Nišlijku A. D. (35), koja je vozila svoju „tojotu korolu“.
Osumnjičeni žandarm je iz svog automobila „fiat stilo“ sa troja vrata ispalio hitac iz pištolja, revoltiran što je zbog automobila A. D. ispred kružnog toka na bulevaru morao da uspori svoje vozilo, koje je vozio brzinom od oko 150 kilometra na sat.
Ispanjeni metak je udario u metalnu lajsnu na prozoru auta, ali je rikošetirao i A. D. pogodio u rame.
- Pronađeno je vozilo u kojem je bio osumnjičeni, kao i pištolj iz koga je pucano – kaže za „Novosti“ izvor iz niške policije. - Privedeni žandarm je priznao da je pucao, ali se branio da je bio pijan i da nije znao šta radi. Ipak, nije mogao da objasni zašto se potom nije sam prijavio policiji.
Tokom rasvetljavanja ove pucnjave u niškom naselju Ratko Jović, policija je proverila preko pet stotina automobila marke „fijat stilo“, sa troje vrata, kakav je vozio napadač na A. D.
- Pošla sam kolima do prodavnice da kupim hranu za decu – kaže ranjena A. D. - Iz moje ulice sam se uključila u kružni tok na Bulevaru 12. februar, a onda se pojavio automobil iza mene. Čula sam kako mi svira, i videla kako mi se približava velikom brzinom. Prešla sam na desnu traku, ali se pojavio u levoj paralelno sa mnom. Odjednom je staklo na mojim kolima puklo.
Posle saslušanja u niškoj policiji, osumnjičeni žandarm S. S. biće priveden tužiocu sa krivičnom prijavom za pokušaj ubistva.
Fermina
23.10.2013. 19:08
Policija nam je za primer....
@Fermina - I ministar.
@Fermina - А где је ту одговорност руководиоца свих служби безбедности, њега сви у коментарима заборављају, нормално тиме не браним Дачића
Šta reći nago hahahaha, opet u akciji naša žandarmerija. Oni koji najrevnosnije treba da čuvaju mir i red u ovoj zemlji, krše ga na najbrutalniji način.
Posle svih dosadasnjih incidenata u kome su kao direktni krivci ucestvovali pripadnici zandarmerije postavljam pitanje nadleznima da li uopste postoje neki kriterijumi po kojima se vrsi prijem u zandarmeriju.......
Komentari (105)