Utvrditi istinu o NATO bombardovanju RTS
06. 04. 2012. u 20:50
Tužilaštvo postupa u predmetu povodom NATO bombardovanja zgrade RTS i pogibije 16 radnika te kuće i nema bojazni da će taj predmet zastareti, tvrdi Tomo Zorić
NADLEŽNO tužilaštvo postupa u predmetu povodom NATO bombardovanja zgrade Radio-televizije Srbije i pogibije 16 radnika te medijske kuće 23. aprila 1999. godine i nema bojazni da će taj predmet zastareti - izjavio je u petak Tomo Zorić, portparol Republičkog javnog tužilaštva.
Prema njegovim rečima, Ministarstvo odbrane je u potpunosti postupilo po nalogu tužilaštva i dostavilo svu traženu dokumentaciju koja se odnosi na taj događaj.
- Utvrđivanje istine je prioritet tužilaštva i naši koraci biće preduzeti u tom smeru - kaže Zorić. - Tužilaštvo vodi računa o rokovima zastarelosti i nema bojazni da će predmet zastareti.
U NATO bombardovanju 23. aprila 1999. godine poginulo je 16 radnika RTS-a zbog nepreduzimanja potrebnih mera za njihovu bezbednost. Tadašnji direktor televizije, Dragoljub Milanović osuđen je na deset godina zatvora i kazna mu ističe 1. septembra ove godine.
Zastupnik porodica radnika, advokat Ante Bošković nedavno je izjavio da očekuje da će Više tužilaštvo u Beogradu pokrenuti postupak protiv nekih osoba odgovornih za pogibiju, osim do sada osuđenog Milanovića. Bošković je podsetio da je predmet sada u Višem tužilaštvu i da je prethodno bio dodeljen Tužilaštvu za organizovani kriminal, koje je utvrdilo da nije nadležno za taj slučaj.
Bošković nije želeo da precizira protiv kojih osoba su podnete krivične prijave, navodeći da će tužilaštvo utvrditi koga će krivično da goni, dok je Žanka Stojanović, majka poginulog radnika RTS-a tražila da budu procesuirani odgovorni iz nekadašnjeg Vrhovnog saveta odbrane.
milan
06.04.2012. 21:15
Pa ovo nigdje nema, niti je bilo da za NATO zlocine bombardovanja RTS u kojem je poginulo 16 lica odgovaraju rukovodioci RTS. Ako vec nesnijete tuziti NATO alijnsu, ostavite ove ljude na miru.
@milan - milan@tuzili bi oni,samo za to treba imati nesto izmedju nogu,a oni to nemaju!Vazno je da su "heroji" na svojima,a ispred ostalih podviju rep i cute kao mokre kucke!
Pocinilac bombardovanja je odgovoran za pogibiju radnika - zar to nije logicno?Ko je osudio tog coveka na 10 godina i zasto? Pa zar su svi vec poludeli od ovoga ulaska u EU Rajh?
Vređanje razuma. Gde bi radnici RTS-a bili sigurni pred nemani? Na Košutnjaku? Sudi se, umesto za veleizdaju DOS-a i Otpora, odbrani zemlje.
Komentari (4)