Brnabić: Ugovor o koncesiji aerodroma uskoro pred javnošću
05. 03. 2019. u 12:56
Predsednica vlade Ana Brnabić izjavila je da će ugovor o koncesiji aerodroma "Nikola Tesla" sa francuskom korporacijom Vansijem biti objavljen u bliskoj budućnosti
Ana Brnabić, Foto: Tanjug
"Objavićemo ugovor, ako postoje delovi koji neće biti objavljeni, oni su službena tajna zbog konkurentnosti Vansija, a sve će biti u skladu sa zakonima Srbije", rekla je Brnabić novinarima u Beogradu.
Ona je dodala da se razgovara sa partnerima iz Vansija kada je za njih najbolje da se ugovor objavi. "Razumemo da žele da čuvaju poslovnu tajnu zbog konkurenstnosti, to bi svako uradio", rekla je premijerka.
PROČITAJTE JOŠ - Brnabić: Koncesija - korak u pravcu moderne evropske države; Do kraja godine poseta Makrona Srbiji
Upitana o pismu četiri sindikata aerodroma "Nikola Tesla", koji tvrde da nisu zadovoljni, Brnabić kaže da njihovi zahtevi nemaju uporišta u stvarnosti iz nekoliko razloga.
Sindikati govore o privatizaciji aerodroma, a aerodrom nije privatizovan, ističe Brnabić. Navodi da ne zna o kakvom učešću u dobiti govori deo sindikalaca na aerodromu, budući da to mogu da dobiju samo akcionari, te ukazuje da nema mesta ni za otpremnine, jer su svi zaposleni zadržali svoja radna mesta.
"Zaposleni su dobili povećanje plata od 11 odsto, jer nisu pod merama fiskalne konsolidacije", rekla je Brnabić. Predsednica vlade je rekla i da je uvek tu da razgovara sa sindikatima.
BRNABIĆ: ZAKON O POREKLU IMOVINE OVE GODINE
Zakon o poreklu imovine trebalo bi da bude usvojen ove godine, rekla je danas predsednica vlade Ana Brnabić i istakla da još nije precizirano na koji način će se sankcionisati nelegalno stečena imovina.
Brnabić je novinarima u Beogradu, upitana da li će u zakonu biti i odredba po kojoj će se nelegalno stečena imovina oporezivati sa 75 odsto, rekla da će odrebe zakona tek biti precizirane tokom javne rasprave.
"Postoje dva gledišta - da se oporezuje imovina za koju ne možete da dokažete odakle vam ili da bude krivične odgovornosti", rekla je premijerka. Ona je navela da bi lično volela da je zakon i ranije usvojen, budući da je veoma važan za Srbiju, kako bismo "prestali da licitiramo ko je korumpiran, a ko ne", jer je to jedna od stvari koja doprinosi nezdravoj atmosferi u društvu.
"Ima ljudi koji su ušli u politiku sa jednim stanom i posle četiri godine izašli sa 500 miliona evra, ima onih koji su sa jednim stanom ušli i izašli samo sa jednim stanom, a jednako se priča da su korumpirani", rekla je Brnabić. Predsednica vlade je istakla i da je za transformaciju ekonomije i društva važno da postoji taj zakon, kako bi svako dokazao poreklo svoje imovine.
Srbin
05.03.2019. 14:07
2027?
@Srbin - Aerodrom dat na koncesiju, a u isto vreme čitam izjavu prvg urbaniste Beograda da će GRADSKA INVESTICIJA biti proširenje AERODROMA. Ko je ovde onda lud?
@Srbin - KAD ISTEKNE KONCESIJA, TAD MOŽETE DA VIDITE UGOVOR, KAO I SA FIAT-om, Leonijem, Džonson elektrikom i "ostalim" svetski poznatim kompanijama. Evo čitam Južne Vesti, čoveku koji je radio 4 godine za LEoni nije uplaćen NI DINAR U DOPRINOSE ZA PENZIONO, MEDICINSKO I SOCIJALNO OSIGURANJE !!!!!!!!! NIŠTA !!!!!!! A NIJE JEDINI... Samo napreDNO, AL NEĆETE JOŠ DUGO !!!!!!!!!!!!
Која верзија уговора, она стварна,или "мало дорађена и прерађена" за очи јавности?
Ugovor o koncesiji za aerodrom Zagreb ima 218 strana i bio je u celosti objavljen samo dan kasnije pošto je koncesionar ZAIC preuzeo aerodrom Zagreb u upravljanje. Imajući u vidu da će u ugovoru o koncesiji za aerodrom Beograd biti i delova koji neće biti objavljeni, više je nego očigledno, da primedbe stručne javnosti na ugovor o koncesiji imaju osnova. Pored toga postavlja i se pitanje, zašto su nadležni dozvolili da neki delovi ugovora o koncesiji budu službena tajna Vinci Airports.
Komentari (5)