Mali: Od oktobra penzije sve veće i veće
20. 09. 2018. u 20:25
Ministar finansija Srbije Siniša Mali izjavio je večeras da će povećanje penzija u Srbiji početi od oktobra, a da njihovo povećanje dalje zavisi od privrednog rasta
Foto: Arhiva VN
Ministar finansija Srbije Siniša Mali izjavio je večeras da će povećanje penzija u Srbiji početi od oktobra, a da njihovo povećanje dalje zavisi od privrednog rasta.
"Kao što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao, penzije će u Srbiji biti sve veće i veće. Od oktobra počinje povećanje, zatim idu novembar i decembar. Povećanje naredne godine zavisiće od toga kakvi će nam rezultati biti u budžetu, a razmišljamo o daljem povećanju penzija", rekao je Mali gostujući na RTS-u.
On je istakao da je to rezultat odgovorne ekonomske politike i rezultata koji su postignuti u prethodnih par godina, podsećajući da Srbija ima suficit u budžetu već treću godinu za redom.
PROČITAJTE JOŠ: Penzije će krojiti državna kasa?
"Pored toga što na odgovoran način vodimo ekonomsku poltiku ove zemlje i kada zaradite više, imate prostora za povećanje penzija na zdravoj osnovi", oceni je Mali.
On je napomenuo da niko ne treba da brine da li se ukida ili ne indeksacija.
PROČITAJTE JOŠ: VLADA DONELA ODLUKU: Oktobarske penzije biće uvećane
"Vlada je pokazala da ne donosi političke odluke, kao što je to neko ranije donosio, već ekonomske odluke. I zato nema razloga da se penzije ne povećavaju i više od neke indeksacije, ako rezultati ostvareni prevasnosno u privredi to omogućavaju", istakao je Mali.
On je ukazao da upravo izmene daju Vladi za pravo da poveća penzije i više nego što to, kako je naveo, govori neka indeksacija.
"Zato insistiramo na tome da naši najstariji sugrađani dobiju više ukoliko rezultati u našoj privredi budu bolji, a proteklih godina smo pokazali da možemo odgovorno da vodimo ekonomsku politiku ove države i da imamo i rekordne stope rasta, rekodno niske stope nezaposlenosti i višak u budžetu treću godinu za redom", naveo je ministar.
Upitan kada će bit ukinut zakon o privremenom umanjenju plata u javnom sektoru, Mali je naveo da će se o tome razgovarati s Međunarodnim monetarnim fondom od sledeće sedmice pa do kraja septembra, te da će nakon tih razgovora vlada izaći sa svojim predlogom", precizirao je Mali.
Dragana
20.09.2018. 20:39
Sve je to rezultat dobrih ekonomskih mera Vlade Srbije, verujem da ce ubrzo i doci i do povecanja plata.
Penzioneri ce se svakako obradovati ovoj vesti, zasluzili su povecanje penzija.
Gradjani ce ziveti sve bolje i bolje, ali budite sigurni da opozicija to nece pozdraviti, jer nece moci da kritikuje vlast.
Ovo je odlicna vest za sve penzionere u Srbiju i znak da nam ekonomija napreduje iz dana u dan.
Odlicna vest za sve penzionere a bice uskoro i povecanje plata u javnom sektoru.
Komentari (140)