Premijer: Mislim da će MMF biti zadovoljan reformama u Srbiji
14. 02. 2016. u 14:33
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izrazio je danas očekivanje da će Međunarodni monetarni fond (MMF), u okviru četvrte revizije aranžmana sa Srbijom, biti zadovoljan sprovedenim reformama u zemlji
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izrazio je danas očekivanje da će Međunarodni monetarni fond (MMF), u okviru četvrte revizije aranžmana sa Srbijom, biti zadovoljan sprovedenim reformama u zemlji.
Vučić je nakon posete Dnevnom centru i klubu za starije "Dragiša Ćirić" u Zemunu ocenio da su racionalizacija državne uprave i sudbina RTB Bor i rudnika Resavica najveći problemi.
"Suština dolaska misije MMF-a je finansijska konsolidacija i to nam ide odlično. U ovom trenutku, sprovođenje racionalizacije je najveći problem, uz RTB Bor i Resavicu. Nasledite nešto što tako ide 20 godina, a onda imate i najnižu cenu bakra ikada na svetskom tržištu, ali se borimo s tim", kazao je premijer.
Prema njegovim rečima, peta revizija aranžmana sa MMF-om, koja je planirana za jun, biće najteža jer će biti potrebno ispuniti više obaveznih stvari pre nego što se stručnjaci Fonda upuste u pregled i davanje ocena.
Govoreći o otvaranju avio-linije od Beograda ka Njujorku, Vučić je ocenio da će direktni letovi doprineti dolasku investitora iz SAD i Kanade u Srbiju.
"Kada vaša nacionalna avio-kompanija sleće na njujorški aerodrom, to je najveća reklama i jedan od dokaza uspeha vaše zemlje. Želimo da Beograd postane hab za ceo region za letove ka Americi, da bude tačka koja će privlačiti sve iz regiona", naveo je Vučić.
Vladimir Crnjanski
14.02.2016. 15:15
Ako MMF bude zadovoljan znaci da smo opet uradili nesto na svoju štetu ...kolonizacija je privedena kraju
njemu je vazno da je mmf zadovoljan kako bi on rastao a sto narod gladuje i umire to koga je briga.sramota i bruka.idu izbori nema vise gladi i bede.
Komentari (2)