GODIŠNJICA SMRTI ĆURUVIJE: Privesti pravdi nalogodavce
10. 04. 2017. u 20:57
Pre 18 godina u jeku NATO bombardovanja ubijen je Slavko Ćuruvija, vlasnik "Dnevnog telegrafa"
Zgrada Specijalnog suda Foto Nikola Fifić
NA sutrašnji dan pre 18 godina u jeku NATO bombardovanja ubijen je Slavko Ćuruvija, vlasnik "Dnevnog telegrafa", u momentu kad je ulazio u haustor svoje zgrade u Svetogorskoj ulici u centru Beograda.
Za umešanost u ovaj zločin, trenutno se pred Specijalnim sudom vodi postupak protiv bivših čelnika resora Državne bezbednosti Radomira Markovića, Milana Radonjića i Ratka Romića, kao i pripadnika Službe Miroslava Kuraka, koji je u bekstvu.
Komisija za istraživanje ubistava novinara saopštila je da pruža podršku organima koji privode pravdi nalogodavce i izvršioce ubistva Slavka Ćuruvije. Osim toga, oni zahtevaju da "napor da suđenje teče efikasnije".
Branko
10.04.2017. 21:22
Nema prava i pravde dok su ovi na vlasti. A "ovi" su oni koji su svojevremeno stvorili duhovnu platformu za ubistvo.
Ma bas mi je zao tog mastiljara koji je isao u Vasington da moli da nas bombarduju
Komentari (2)