Medicinski fakultet: Protesti zbog indeksa
06. 07. 2013. u 20:56
Nesuđeni brucoši se bune što nisu primljeni na Medicinski fakultet, tvrdeći da je bilo masovnog prepisivanja. Traže da budu upisani svi koji su položili prijemni
Ispred Medicinskog fakulteta u subotu se okupilo tridesetak nesuđenih brucoša koji su ostali ispod crte. Nezadovoljne devojke i mladići predali su žalbe na rezultate prijemnog upravi fakulteta, a od nadležnih očekuju ili da prime sve kandidate koji su položili ili da ponište ispite.
- Bilo je mnogo nepravilnosti i prostora za zloupotrebe - kaže N. S. - I to ne važi za sve učionice u kojima su rađeni testovi, već postoji jasna razlika i to se vidi po rang-listi. Kandidati koji su radili u Institutu za očne bolesti nisu mogli da prepisuju, ali je u Institutu za histofiziologiju izlazio sa polaganja ko je kada hteo, ljudi su pričali, prepisivali iz knjiga, koristili digitrone, a testovi su išli od ruke do ruke i kandidati su ih međusobno delili jedni drugima. Trebalo je da polaganje počne u podne, a kasnilo je sat vremena i 15 minuta, dok su u Nišu i Novom Sadu iste testove radili od 12 časova. Sve to navodi na sumnju da je neko namerno opstruirao ceo proces. Dali smo 7.500 dinara za polaganje, a oni su na 300 kandidata poslali dva profesora i tri studenta koji nisu ni mogli, niti su hteli da sprovedu fer polaganje.
Okupljeni studenti smatraju da je najbolji dokaz da nešto nije u redu, što se može napraviti uporedna statistika kandidata koji su polagali ispit iz hemije na Stomatološkom fakultetu, gde su, na primer imali jedva 9 poena, a sutradan na Medicini su osvojili 30!
NIJE BILO NEPRAVILNOSTI
PROFESOR dr Petar Bulat, prodekan na Medicinskom fakultetu, kaže da nema razloga da se nesuđeni brucoši bune, jer moraju biti svesni činjenice da je za indeks na ovom fakultetu konkurisalo čak 730 odličnih đaka i vukovaca. Kaže i da nema ni govora o poništavanju prijemnog ispita.
- Radili smo uporednu statistiku rezultata ispita iz hemije i na Institutu za histofiziologiju je najniža prosečna ocena, iako tvrde da je tamo bilo najviše prepisivanja - objašnjava profesor Bulat. - Bile su četiri grupe pitanja i nije bilo baš moguće prepisivati. Test je možda bio lakši nego lane i to može biti razlog za ovako dobre rezultate.
dr Razic
06.07.2013. 21:26
glupani mali ...nisu svesni da im je bolje sto se nisu upisali. treba staviti kljuc u bravu na medicinskom i stomatoloskom fakultetu barem na 7-8 godina. to nigde u svetu nema da se svake godine upisuje ovoliki broj studenata. barem 80% mojih kolega nije zaposleno.koji jesu ,zaposleni su jer im roditelji imaju privatnu praksu ili su otisli u nemacku.ja sam jedan od njih
@dr Razic - Sujeta starijih kolega, uvek prisutna stvar kod svih zanimanja. Oni koji budu imali znanje, lako ce preko grane, oni koji su smuljali sve, tesko da ce bilo sta uraditi...Osim kod mamice i tatice u firmu.
@dr Razic - Nazalost zbog takvih prepisivaca i maminih i tatinin sincica dobri studenti sa visokim prosekom ostaju bez posla. A sto je najgore za ovu zemlju je to sto taj Medicinski fakultet skoluje lekare za zapad i trose se drzavne pare da bi sutra pobegli preko granice.Ali nazalost drugog resenja nema.Sramota je ovo sto se desilo da ajde sto nas ima mnogo nego sto se i nekvalitetni upisuju
Nepravilnosti ima, na svakom prijemu ih ima ali sada ih ima mnogo više. Verovatno oni koji su dobili rešenja ranije bili pošteniji od dekana i članova komisije i podelili ih sa drugovima tako da je test zbog toga dobro urađen. Profesori i dekan se ponašaju poput ministra Obradovića, ne žele da priznaju što je očigledno. Kandidati su već naučili prvu kekciju koju svi doktori znaju a to je korupcija pa srečno vam bilo. A promena u naše zdravstvo i prosvetu još dugo neće biti.
Najvece prepisivanje na patologiji i silosu, greska novinara !!! Ajde dekani dajte sada misljenje o toj statistici.
Komentari (9)