Holanđani nisu ratifikovali SSP

V. N.

08. 06. 2011. u 14:27

Izostala očekivana ratifikacija SSP Srbije i EU u holandskom parlamentu. Čekaju zvaničan izveštaj Bramerca, novi pokušaj 30. juna

HOLANDSKI parlament nije prihvatio predlog da ratifikuje Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju Srbije i Evropske unije, uz objašnjenje da nisu dobili zvaničan izveštaj glavnog tužioca Serža Bramerca o saradnji Srbije sa Haškim tribunalom.

Holandija je nastavak evropskih integracija Srbije, pa samim tim i ratifikaciju SSP, dosad uslovljavala punom saradnjom Srbije sa Tribunalom, odnosno tražila je hapšenje Ratka Mladića.

Pisani izveštaj, koji je Bramerc podneo SB, sročen je pre hapšenja Mladića i bio je veoma negativan, ali je glavni tužilac 6. juna usmeno pred SB, saradnju pozitivno ocenio. Holandija je, ipak, rešila da sačeka zvaničnu verziju. Očekuje se da Bramercov izveštaj bude u parlamentu Holandije za nekoliko dana, a o njemu će se raspravljati 30. juna.

Parlament Holandije u sredu, praktično, nije prihvatio predlog predsednika Komiteta za spoljne poslove Henka Jana Ormela da otpočne proces ratifikacije SSP:

- Nažalost, parlamentarna većina nije prihvatila predlog - rekao je Ormel posle sednice, na kojoj je iznet predlog.

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić izjavio je da se nada da će Vlada Holandije vrlo brzo proslediti parlamentu te zemlje Bramercov izveštaj, koji je podneo SB uz preporuku da otpočne proces ratifikacije SSP:

- Svaki drugi scenario poslao bi negativnu poruku Srbiji i njenim građanima.

SSP je dosad ratifikovalo 18 od 27 parlamenata država članica EU.

TADIĆ: NISMO OBESHRABRENI

HOLANDSKI parlament je, u skladu sa procedurom te države, rekao da želi da sačeka zvaničan stav svoje vlade. Verujem da će Holandija vrlo brzo ratifikovati SSP kao i sve ostale države EU, i ne treba dramatizovati što to danas nije urađeno. Nismo obeshrabreni, jer dobro znamo šta nam je cilj i kakvi su nam interesi - rekao je u sredu predsednik Srbije Boris Tadić.

Prema njegovim rečima, cilj Srbije je dobijanje statusa kandidata i datum pregovora, što će biti ”događaj za istoriju”:

- Kada se to desi neće biti povratka s puta evropskih integracija.

DELEVIĆ: NE SUMNJAM U RATIFIKACIJU SSP

Direktorka vladine Kancelarije za evropske integracije Milica Delević izjavila je da ne sumnja da će parlament Holandije ući u proces ratifikacije Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između Srbije i EU nakon što formalno dobije tekst izveštaja koji je glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc podneo Savetu bezbednosti UN.

"Da se to danas desilo bila bi nam to velika podrška", rekla je Delević, ali i naglasila da Srbija sve reformske procese sprovodi pre svega zbog sebe a ne zbog EU.

Prema njenom očekivanju, izveštaj Vlade Holandije o nastupu Bramerca pred Savetom bezbednosti UN trebalo bi da se nađe u hlandskom parlamentu sledeće sedmice zajedno sa preporukom da se ratifikuje sporazum između Srbije i EU.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (122)

Topalovici

08.06.2011. 16:32

@gazzzzzzzzzzzzzzzzzzzza - Naravno da holandjani nece da pristanu.I kako bi kad nas cijene kao lanjski snijeg.Narod koji je poslao u hag sve sto je imao nije na cijeni.A sta bi mi imali da ponudimo njima.Nista.To sto je Srbija uradila nijedna zemlja iz EU nebi uradila ni po koju cujenu.Zato sjedite na balkanu i uzivajte tamo vas nista dobro ne ceka

Pecanac

08.06.2011. 14:53

nista prije 2025, !!!!pa krili ste mladica 10 god,,,sad hocete za 10 dana da napredujete ;))

Никола

08.06.2011. 14:55

браво европејци, пошаљите извињење холанђанима и реците да их волимо, стиже кандидатура, датум, само још да признамо Косово, уђемо у НАТО, направимо Војводину државу

Srbin

08.06.2011. 14:56

Od silnih kolaca sa marihuanom koje jedu na pauzi nisu mogli adekvatno da donesu odluku ... crveno dugme je bese da , zeleno ne ... ili obratno ... hmmm , cekaj da gricnem jos malo pa cu znati ...

Dejan

08.06.2011. 21:20

@Srbin - Samo neka i dalje jedu te kolače i donesu istovetne odluke u budućnosti, sam ću svaki put da ih častim turom takvih kolača.

TOMA GROBAR

08.06.2011. 14:57

E tako i treba baš mi je drago ma pametni ljudi kapiraju oni kad svoje tako lako izdaju šta bi tek nama radili.

A

08.06.2011. 15:06

Ima mnogo bitnijih svari u Srbiji koje mora da se reše, a ne samo hapšenje Ratka Mladića.Veliki kriminal još uvek vlada među političarima i doveli su zemlju skoro do ivice propasti tako da smo mnogo daleko od EU.

rumun iz cuprije

08.06.2011. 16:29

@Zmaj sa Homolja - nadam sa da nece bar za 25 godina ionako se u srbiji vodi prosrpska politika i ko da su srbi ti koji su nesto herojski uradili u proslosti pa da se tako ponasaju, na zapadu nisu bas budale ako je Basescu to bio!!!

Srbin iz R.Srpske

08.06.2011. 15:25

e nek je blokirala bas mi je drago , dabogda nikad i ne usli ili usli i istog trenutka kad udjete da se raspadne unija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Darko Radivojević

08.06.2011. 15:35

Pa dobro...Euroskepticizam je vic nego ikad...A i ova drzava treba da resi 1000 drugih problema koji su toliko ocigledni,da nam je ova ne-ratifikacija toliko minoran problem...

ДуЛе

08.06.2011. 15:48

Људи нема нам га МатијаБг,да није отишо да изврши харикири?

Aleksandar

08.06.2011. 15:52

Дајем предлог да се ода сада наранџаста боја зове ШАРГАРЕПАСТА

under

08.06.2011. 15:54

Sta se loze ovi u Holandiji kad i da nas pozele mi cemo imati referendum da li zelimo u tu njihovu druzinu...Treba ih namuciti da pristanu i onda padne referendum axaxaxaxa...

Vesperzijan1

08.06.2011. 15:55

Друго се од Холандеза није могло ни очекивати. Треба да се манемо те Европе више. Неће ни она дуго. Хвала холандези, отварате очи овом народу !

Mikro

08.06.2011. 16:01

Pa ovo je apsolutna vecina Zar se to ne racuna?? A kod proglasenja nezavisnosti Kosova vecina se racuna Ko u ovom svetu deli pravdu hehehe

Vladan

08.06.2011. 16:11

@Mikro - Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju do sada je ratifikovalo 18 od 27 parlamenata država članica EU.Pročitaj malo bolje razmisli pa onda komentariši, ovo se odnosi na članice EU, a glasao je parlament. A uostalom i ne trebaju da prihvate, sta ćemo u EU kad smo najveća nesreća sami sebi, kome takvi trebaju

marko

08.06.2011. 16:06

holandski parlament danas nije razmatrao nista o srbiji vec ce to uraditi 30 06vi novinari stvarno pisete svasta pozdrav iz holandije

miki

08.06.2011. 17:36

@SSSS - Pa Mladić ode u EU,a Srbija ne može! Pa zar nije bilo dajte nam Mladića i idete u EU! Šta je sad ovo,pokvarena igra?! Pošteno je onda da vrate generala Mladića kad već ne igraju po pravilima koja su sami odredili. Mada lično mislim da će nas primiti 2111 g. jer je to sve zasluga dobre diplomatije (poltronisanja i samoponižavanja)

goran

08.06.2011. 20:43

@SSSS - H a, ha ,ha nece sastaviti jos 5 god. i ta nesretna tvorevina ce se raspasti. Ruse oni mole da udju u EU ali oni su jasno rekli ne. Nebi losa ideja bila i da se napravi savez Balkanskih zemalja za nas trziste Turske, Irana , Iraka zemle bivse Jugoslavije i mnoge druge zemlje bi se uclanile . Evropi treba jasno reci da je dosta laganje umorni smo od vas kad se odlucite vi nas pozovite ako jos budemo pri volji.

Uroš

08.06.2011. 16:14

Moram da priznam da sam svojevremeno bio velika paljevina za brze evro integracije, a sada sam postao neviđeni evroskeptik, stalno nas lažu i lažu i lažu, a mi kao slepci najveći mesto da se okrenemo untuar nama samima, mi i dalje trčimo za tom šargarepom...

Srdjan

08.06.2011. 16:15

Ma kakva EU, ko se jos lozi na te price.Nego sta cemo mi sto se tice nezaposlenosti,izrabljivanja ovog naroda,mobinga,kradja,javasluka u zdravstvu,prosveri,ekonomiji,politici,rupa na putevima,gladnih ljudi i bolesnih.Sta cemo da radimo sto narod juznije od Beograda gladuje,sahranili ste Nis,Cacak,Kraljevo,Uzice,Krusevac,Valjevo,Paracin,Sabac,Zajecar...i tako dalje dug je niz ne mogu sve da nabrojim...Dajte te fotelje nekome ko zna posteno da radi svoj posao,molim vas!!!

Pavel Miklja

08.06.2011. 17:53

@Srdjan - Eu hoce nista manje nego da razbije srbiju ,prvo Mladica posle oni koji su ga stitili sledece Hadjic pa KOSOVO I NA KRAJU vOJVODINA.Jer vlada u srbij nista nije naucila do sada Ne treba vam tog Zvera EU

BokiZV

08.06.2011. 16:15

Ma dal je moguće, pa kako to, kako, pa šta će sad Matija i njegovi prijatelji?

Strazburgovac

08.06.2011. 16:18

To je dozvoljeno da se ljuti i da se ima svkao kriticna misljenja o svemu, o svacemu i o svakome ali jedno mogu da napomenem zemlje Beneluksa i Skandinavije imaju pravedne principe i potrudimose da nacela demokratije i prava postane politicka navika.

MURAT GOSTIVAR

08.06.2011. 16:28

Nista se nemojte sekirati!!!!!! Jos samo da priznate (KOSOVKU NEZAVISNOST) I Dobijete Zeleno svijetlo za Evropu!!!!! jer ako ste mislili da cete evropu zajjjjjj sa hapsenjem Mladica ondak ste se zajjjjjj!!!poz

maximus

08.06.2011. 18:42

@MURAT GOSTIVAR - Joj kad cujem to ili procitam Murat...pocnem se smejati...Muuurat haha.pRAVIM sRBIMA eu I NIJE PRIORITET.jER KAD JEDNA uKRAJINA NIJE U eu PA NI MAJKA rUSIJA STA CEMO I MI TAMO...i GRCKA JE U eu PA SU DIZNI I bOGU I NARODU.mUUURATEEEE

Mikro

08.06.2011. 16:36

Pa naravno iz toga i sledi ono moje...zasto vise i glasati a zasto je i Holandija bitna kad vec postoji vecina..Kod Kosova taj princip vazi ..nadam se da si ti sada bolje razumeo sve Vladane

Max

08.06.2011. 16:43

Da da bas nam treba ta demokratija ....pedofili imaju svoju politicku stranku u Holandiji, registvrovanu i zastupaju i bore se za pedofile ..alooooo

Monteniger

09.06.2011. 10:38

@PRAVEDNI PRAVOSLAVAC - Dobar ti komentar!Koliko cuijem hoce ,vratiti ce ga posle presude ako j dlozivi.Ja to svakako zelim od srca.

Kosovar

09.06.2011. 11:57

@PRAVEDNI PRAVOSLAVAC - @PRAVEDNI PROVOSLAVAC. Dobar si. Pravi salivdjija.

bili piton

08.06.2011. 16:50

Dođe trenutak kad pametan čovek treba da odstui sa vlasti.Ovaj je baš dobar,jer nakon ultimativnih zahteva,vrlog nam predsednika,dobismo još jednu ćušku,taman toliko da shvatimo,jer kako se ispostavi džaba smo krečili!

AMBASADOR MATIJE BG

08.06.2011. 17:06

Matija BG je parlamentaran i kulturan covek, kada vas bude saslusao dobicete pravi odgovor i misljenje.

VK737

08.06.2011. 17:08

Holandija je odbacila ......šta je tu čudno ? Odbaciće još 100 puta,ne pomažu ni Hadžić ni Mladić...

Bobby

08.06.2011. 17:43

Pa nista, ako necemo u EU, hajde da se pripremamo za novi rat, izgleda da ce biti pre nego sto smo ocekivali i u nepovoljnijim okolnostima.

Sale

08.06.2011. 17:47

Borise opet stativa ,probaj na produzetke......ili cekaj kvalifikacije za svedsko prvenstvo.......sorry

Pedja

08.06.2011. 17:47

Sada ce Tadic da kaze kako su nasi unutrasnji neprijatelji uspeli da unazade nas ultimativni put u EU,more pukao je kao zvecka .Bolje da se okrene BRIK-u ,ovi u EU ce se raspasti dok se nagode da nas prime u clanstvo.

Aleksandra

08.06.2011. 17:49

Rece Holandija da nije saradnja sa tribunalom samo staviti Generala Mladica u avion za Hag. Oni ocekuju da ga Srbija jos i PRIMORA da prizna krivicu kako bi njihovu bruku preuzeo na sebe. To je prava saradnja! Eeee moja mala,napacena i siromasna zemljo....sit gladnom ne veruje....

Rioda

08.06.2011. 17:53

Uhapsen Mladic,sad mora Hadzic... Pa kad tog mucenika uhapse, morace priznati Kosovo, a kad ga priznaju duse prodane, vise ih nece biti... a mi necemo u EU necemo sa onima sto su nas gadjali kasetnim bombama...

Peđa

08.06.2011. 18:20

Grdno se varamo ako mislimo da će EU doči nam u zagrljaj posle izručenja Maldića dok Papa Benedik ne daje zeleno svetlo za naš ulazak u EU , biće onih koje će i kad ispunjavamo sve uslove izmisliti nove uslove .

centurion

08.06.2011. 18:33

To je zbog Naprednjaka, nisu napravili nerede, pa sad nece namerno da nas puste! Ili neko slicno objasnjenje ce vec biti…

bezusni

08.06.2011. 18:39

Dok ne isporucimo ostale zlikovce- Vojvodu Misica, Vojvodu Putnika I Despota Stefana, nema Evrope!

Sole

08.06.2011. 18:46

pre ce Turke nego nas, zato su u poseti Beogradu da ih Tadic podrzi te da umesto nas udju u EU

Mare-KV

08.06.2011. 19:04

E moj BokiZV, taj Matija i njegovi nam pripremaju novo zlo.U to sam siguran,nego se pitam dokle ce tako?Zar nema niko da ih spreci?A sto se tice Holandjana,ma nek se nose i oni i njihova EU a nek nas ostave na miru.Verujte mi da su nam samo ucinili veliku uslugu.Mi moramo da se oslobodimo nasih lopova i izdajnika,a onda da pocnemo da radimo i bolje nam nece trebati

gradjanin

08.06.2011. 19:13

Pa naravno gospodo filozofi iz "pro-NATO-EU" vlade da nam standardizacija treba i treba da je vrsimo zbog nas, ali zasto gurate ovaj napaceni narod na "drugovanje" u klanicu kojom upravljaju nasi dusmani?!?Nas pravac i buducnost su Kina i Rusija a ne moralno propali dusmanski zapad sa raspalim ekonomskim sistemom bez ikakve nade za napredak vec samo garantovani nazadak. Neka Kinezi produze malo onaj svoj zid u ovom pravcu da nas zaokruze od ovih nakaza.

Mex

08.06.2011. 19:22

Braaavoooo za Holandiju , vi ste jedini koji ce te nas spasiti i unaprediti . Prvo cemo se resiti ovih na vlasti i odmah se okrenuti poslu i svojoj zemlji i napredku . Samo da jos koji od njih tako postupi kao holandjani gde ce nam biti kraj !!!! Jos jednom bravo za njih

Mex

08.06.2011. 19:29

Nasi ministri spoljni poslova i odbrane verovatno na godisnjim odmorima ili su jos na RG ili se spremaju za Wimbldon , a ko zna mozda su an nekoj proslavi , jede se pijese ufff sta ti je Stolica !!!!!

darko

08.06.2011. 19:33

a sta ocekivati od onih sto im odgovara da haski kazamat bude produzen sto duze,da bi imali sto vise para od toga i sta ocekivati od tih isti nasi neprijatelja koji su nas bombardovali..

Evrofantazma

08.06.2011. 20:02

Tragicno je kako vlast pokusava da spinuje i ovu negativnu vest "pravilima procedure". Kazite jednom svima jasno i glasno - nema spremnosti da se Srbija primi u EU. Lakse ce biti i nama gradjanima i EU, rad bez pritiska i ucena. Da se okrenemo sebi i da zapnemo - u se i u svoje kljuse, sta nas briga sta ima da nam prica EU.

laane

08.06.2011. 20:15

E bas mi je drago da vec jednom taj ludi narod vidi koga imamo za vodje ne samo da su lopovi prve klase nego su i lazovi najveci na svetu prodane duse izdajice i sve naj naj gore sto postoji i samo muvaju dan za danom a ja vas pitam sta ce nama evropa kad imamo sve sto nam treba samo zavrnuti rukave i raditi prestati gledati sta se kuva u tudjem loncu jesti ono sto smo skuvali i imamo

Petar_Nk

08.06.2011. 20:20

E neka su vas odbili i neka vas odbijaju,pa vi hapsite i Mladica i Karadzica i ve sto valja srpsko,shabani jedni ulizivachki!! Kad vec mogu da vas vuku za nos,neka vas i vuku.

MatijaBG

08.06.2011. 20:28

Slazem se s odlukom Holandije,ipak treba uhapsiti i hadzica.Medjutim ,ovo su ciste budalastine.odluka Holandije je samo prolongirana za sledecu nedelju.Dzaba se domorodacki i gastarbajterski korpusi Ratka Mladica raduju.Srbiju nista ne moze vise zaustaviti da udje u EU i NATO.Ovo su samo datumske cinjenice i nista drugo.

DUKA

08.06.2011. 23:06

@MatijaBG - Posto zivim nedaleko od holandskog parlamenta otici cu tamo i reci cu da Srbiji nikako ne daju zeleno svetlo za ulazak u EU bas zbog nekog Matije BG.

aha

08.06.2011. 23:30

@MatijaBG - sitnije - cile sitnije - pokazi mi - najbitnije... hahahahahh... stala ti knedla u grlu.

Zemunac

08.06.2011. 20:40

Ulazak u EU,koji su tako zdušo najavljivali naši ministri,premijeri,predsednik i još poneki ''važni'' činioci,eto pokazalo se za Srbiju ne postoji! Ali verujem da se neće puno iznenaditi, gospoda na vlasti. Neće iz razloga što u EU,ne postoje reči,provizija,dupla nadoknada,monopol,namešten tender,decentralizacija,ucena. Tamo postoji ponašanje nepoznato našoj vlasti,a to je RADITI POŠTENO! Nisu oni spremni na to!

filipo

10.06.2011. 20:09

@Zemunac - Zemunac bas si naivan. Dali znas sta znace "lobi geld" i "politika prijatelja"? Mislis da se kod njih ne valjaju koverte ispod stola posle vecere po skupim restoranima? Najcesce se napravi poseta nekom malo udaljenijem gradu pa se dogovore poslovi. Covece, hvalis latinsko postenje! Njihova globalizacija i vodi namestanju tendera, ucenama i zaobilazenju poreza jer posluju "interno". Jos da znas kako direktori dobiju otkaz +masna otpremnina pa onda rokada fotelja (a sve isto drustvo se vrti).

Valjevac

08.06.2011. 20:50

Oni (holandjani)se jos uvek secaju nedela koje su pocinili srbi za vreme rata u i oko srebrenica.To ce nam dugo vremena biti" teret na ledjima" kada su u pitanju polit. odnosi sa njima.

filipo

10.06.2011. 20:00

@Valjevac - Valjevac To sto si naveo je slika koju pokazuju holandski politicari. Njihov bataljon je imao dosta toga da vidi oko Srebrenice a na kraju, ko je ubio i jednog njihovog vojnika? Dali znas sta su sve plavi slemovi tamo fotografisali?

Boro Manjaca

08.06.2011. 20:52

Posto smo izrucili one koji su branili Srbiju i narod nemamo vise sta da izrucujemo niti da dajemo vise zemlje. Sad bi bilo najbolje poslati u Brisel i u Holandiju Tadica, Delica, Dacica i Dinkica i zamoliti ih neka ostanu tamo a Srbiju neka ostave na miru i oni i EU.

anketar

08.06.2011. 20:56

Ja ne znam da li je iko pitao ovaj naš napaćeni narod da li hoćemo uopšte u tu "Jevropu", da li je bilo referenduma... I dokle više ovi naši samozvani političari da nam pričaju kojekakve bajke i ponižavaju nas sve skupa...

Pedja Doboj

08.06.2011. 21:02

Od kada je vijeka i svijeta misevi su bjezali sa broda koji tone , a kod nas obrnuto. Jos bi bilo zanimljivo da nas prime kad su pri kraju , pa da nam pritandare kakve dugove , a neminovno je zavaljati se do guse.

Miltan

08.06.2011. 21:11

Nasi politicari su cudan soj ljudi .Naime , sto nas neko vise odbija mi se sve vise nadamo da ce nas primiti. Posle mnogo moljakanja to ce se i dogoditi ali sta cemo onda? Napred vise nemamo kud a nazad nemozemo Tek tada cemo videti usta smo se uvalili. Nemislim da tamo nije dobro ali sta ce to nama kada mi nismo navikli na rad i disciplinu. Izgubicemo nasu najdrazu igru oko koje se sve vrti a zove se dinar. Ostacemo bez posla da mi jacamo i slabimo dinar a o dilerima i da negovorim.

<*)))>{

08.06.2011. 21:47

Ubili su nam Jugoslaviju, drzavu u kojoj su bili ujedinjeni bratski narodi, koji govore istim, odnosno, slicnim jezikom, slicnih kultura i psiholoskih profila. Rekli su - ne mozete vi zajedno, neprirodno je! Sada nas ubedjuju da se ujedinimo sa hronicnim kolonizatorima i eksploatatorima, nasim neprijateljima kroz vekove, sa ljudima koji govore razlicitim jezicima. Posle raspada Jugoslavije bio je krvav rat. Sta mislite kako ce izgledati raspad EU? Pitam vas, ko je ovde lud?

Prizrenac

09.06.2011. 11:10

@<*)))>{ - U stvarnosti to je bila Srboslavija. Srbi nikada nisu imali u stvarnosti bratske odnose s nijednim , specijalno prema manjim narodima koji putem sile bili prinudjeni da zive u Bivsoj Srboslaviji. Svi narodi u toj bivsoj vestackoj tvorevini, i nisu govorili istim niti slicnim jezikom.. Da ne mozemo mi zajedano , rekli su Milosevic, Seseelj i Dobrica Cosic. Njihov cilj, stvaranje Vilike Srbije, osvajajuci tudje teritorije i to putem rata.!!!!!! Naravno to je bilo neprirodno e ne ljudski.

Ne zali

09.06.2011. 11:21

@<*)))>{ - Jel si lud? Jugoslaviju je uboi Slobodan Milosevic i njegovi drugovi, haski optuzenici.To su bili aventuristi . Oni sa prouzokovali rat na prostorima bivse Jugoslavije. Po sada sta je to bilo! Sada nemoj da zalis.

Ljupko

09.06.2011. 13:41

@<*)))>{ - Prizrenac : ajde ne mlati iz tog tvog coska tamo. Idi radje one koze da nahranis.

Duki

08.06.2011. 22:10

Možda ova vlast zna šta su njeni ciljevi i kakvi su im interesi, ali zna i Evropa. Ovaj scenario je već poslao negativnu poruku srpskoj vlasti. Građani Srbije nemaju nikakve veze sa tim!

Kaodaje Vazno

08.06.2011. 22:28

Holandija ce "konacno" pristati uoci nasih izbora. Nije iskljuceno da ce tada Srbija dobiti i neke znacajnije kredite. Potom dolaze novi uslovi za clanstvo. Nisam prorok, ali ako neko iscenira neku vrstu problema u Raskoj ili u Vojvodini - eto nas u jednoj novoj, a staroj utakmici. Njihov stav oko Kosova bice identican americkom, tj, bice maksimalisticki. Ako se budemo mnogo opirali oni ce da podgriju "problem" Raske i Vojvodine. Takodje, imaju i ovo oruzje: mogu da oslobode Seselja.

Umnjak

08.06.2011. 22:44

Nisam ni za kakve unije pa ni EU. Međutim, međutim, ovi naši političari su toliko loši, a narodu uništena volja za životom i promenama tako da je EU jedina šansa da se Srbija pod prinudom spase. Kod konkretne informacije mi smeta što nas političari lažu. Zašto ne kažu celu istinu - zašto Belgija neće da potpiše sporazum. I, zašto iz EU nema euforije zbog hapšenja generala, koju su, očigledno čekali, pa je tadić brže bolje tamo trčao da iskamči neku pohvalicu...

Deki

08.06.2011. 22:55

A šta smo drugo mogli i da očekujemo!? Baš me zanima ko je sledeći posle Hadžića?

dusebriznik

09.06.2011. 12:26

@Deki - Mi sve uradismo sto trazise od nas,a sta bi sad?Sta je sledece?Ljudi shvatite konacno da nas nikada nece primiti u EU.Jedva cekam izbore da vidim sta ce stranke da nude.Prosli put je bila EU,a sad?

Darko LO

09.06.2011. 02:08

Holandija,to je samo izgovor,ona koci ono sto Brisel nalozi......Sta je sad uslov svih uslova???Kosovo,siroka autonomija Sandzaku,Vojvodina????Tragedija........

savo arizona

09.06.2011. 08:41

Kad isporucite kosti Milosa Obilica Hagu zbog nepostovanja vojni pravila ratovanja po medjunarodnim pravilima necete u Evropu.

darko

09.06.2011. 09:35

place nebo,plakace jos vise,sve sto vredi Srbi izgubise,ko je Srbin neka se nesmije,ko nas kleo dangubio nije,ustaj Gavro pucaj iza ugla,nemozemo ziveti od rugla..

Dijasporac

09.06.2011. 10:30

Holandjani, jedno veliko hvala. Niste ni svesni koliku nam uslugu cinite vasim odbijanjem !!!

Monteniger

09.06.2011. 10:42

Llijepo Vam je poruceno da hapsenje one sjenke od covjeka jest korak u dobrom pravcu ali ne i automatski prijem. Ne ide to tako!Jos nikada nisam vidio ljude da toliko preziru EU a da toliko vole njihov novac!Matija u pravu si mislim da ce tokom slijedece nedjelje to biti uradjeno,tako bar pisu lokalne novine!

Nemac

09.06.2011. 17:12

@Monteniger - Ne mlati tako ti Boga! Ovde nije rech o prijemu nego o ratifikaciji SSp-a i ti to dobro zbash tako da nemoj da relativizujesh temu.

Monteniger

09.06.2011. 23:33

@Monteniger - Procitaj ponovo sta sam napisao ! Nemam komentara. Gluposti!

Tako, tako

09.06.2011. 17:22

@Tako, tako - Hvala na primedbi. Moram da kazem da meni srbski jezik je treci po redosledu. kada se radi o primeni.

Тривун

14.06.2011. 13:15

@Tako, tako - Ако већ пишеш на српском језику, који ти је &#39;трећи по примени&#39;, онда бар покушај да не размишљаш на српском јер онда и смисао оног што пишеш некако испадне трећеразредни. Или ти то тако на свим језицима? Е, па то није до језика онда... извини.

IZ DIJASPORE

09.06.2011. 12:23

Voleo bih dami neko objasni, Staje znacio politicki potez Februara meseca kadaje Evropa priznala Kosovo, a nasa "mudra" vlast povuce sve Ambasadore iz, bas tih zemalja koje su naj uticajnije za primanje u clanstvo u EU.

Mratedzik Starketing

09.06.2011. 12:39

244/44= 5,55. iliti....81,8% citalaca popularnih srpskih novina u ovom trenutku NE podrzava ulazak Srbije u EU!!!! Kada vas iduci put budemo lagali samo da znate da to cinimo po narudzbi.

filipo

10.06.2011. 20:48

Da primetim da je holandski parlament na samo jednoj sednici doneo jednu odluku u vezi nas i to pozitivnu za razliku od nase vlasti koja sastanci vec deset godina a sve sto su odlucili, sve nam se o glavu razbijalo (i razbija).