Dulić: Troškovi po zakonu

E. R.

30. 07. 2010. u 20:57

Suđenje Oliveru Duliću po prijavi Državne revizorske institucije: Ministar izjavio da nije prekršio zakon. Sudija će saslušati svedoke

MINISTAR životne sredine Oliver Dulić, četvrti kome se sudi po prijavi Državne revizorske institucije (DRI), izjavio je u petak pred Prekršajnim sudom da nije prekršio zakon pri plaćanju opreme za merenje zračenja koja je kupljena od Instituta Vinča.

Prema izveštaju DRI, problem je nastao pošto je Vinča ispostavila fakturu tek posle isporuke opreme.

Ugovor za ovu opremu, prema Dulićevim rečima, potpisao je njegov prethodnik, ministar Saša Dragin, a plaćanje je potpisao sadašnji državni sekretar Bojan Đurić. On u to vreme, kako tvrdi, nije ni bio u Beogradu.

Dulićev branilac advokat Dragan Tomić izjavio je da je nepotrebno da se dalje vodi postupak, jer nema odgovornosti ministra, dok je sudija Radovan Bjelobaba odlučio da se u nastavku saslušaju kao svedoci revizor Cvetana Pršić i državni sekretar Bojan Đurić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije