Do ponedeljka - pakao!
23. 08. 2012. u 16:05
Posle vikenda očekuju se padavine koje će nam doneti prijatnije temperature. Sunčano uz velike vrućine i do 40 stepeni do kraja ove sedmice
EKSTREMNA vrućina, prema najavama meteorologa, potrajaće do kraja vikenda, a potom sledi osveženje! Od iduće sedmice očekuju se prijatnije temperature. Rashlađenje će doći sa kišom. Prvi pljuskovi stižu već u ponedeljak, a povremene padavine nastaviće da spuštaju živu i sledećeg vikenda.
U „Meteosu“ za petak prognoziraju temperaturu - 41 stepen!
- Sunčan i vrlo topao dan je pred nama, a velika vrućina biće u svim krajevima - kaže Branko Sparavalo iz „Meteosa“. Minimalne temperature kretaće se od 15 do 24 stepena, a maksimalne od 37 do 41 stepen. U Beogradu oko 39. podeoka.
I do kraja sedmice biće sunčano uz velike vrućine i temperature do 40 stepeni. U nedelju, krajem dana i tokom noći na severu zemlje doći će do osveženja sa pljuskovima.
U ponedeljak u svim krajevima svežije uz umeren do pojačan severozapadni vetar i temperature ispod 30 stepeni Celzijusa. Moguća je pojava kratkotrajne kiše ili lokalnih pljuskova.
Od utorka sunčano, a prijatno vreme sa temperaturom od 25 do 28 stepeni zadržaće se i u sredu.
Četvrtak i petak topliji, ali bez velike vrućine, oko 30 stepeni.
Za vikend sunčani periodi, ali uz razvoj oblaka i moguću pojavu kratkotrajne kiše i lokalnih pljuskova sa malom količinom padavina.
AcaNis
23.08.2012. 16:55
Meni stvarno nije jasno to merenje temperature. Kao meri se u hladovini na visini od 1m bla bla bla.... Nego vi lepo dajte izvestaje o temperaturi po gradovima u samom centru,na asfaltu,gde se ljudi krecu!Nemojte meriti tamo po nekim zbunovima,u hladovini... Danas sam bio napolju i izmerio mi auto 48 stepeni . A na tv javljaju kako je 40!!!! Mala li je razlika!!!
@AcaNis - Aco iz Niša sasvim je normalno da se temperatura meri u debelu ladovinu,termometar u autu pokazuje više zato što je pod plehom koji još više privlači toplotu,a na suncu se i tako ne zadržavamo ako nije preka sila,a uostalom možeš izmeriti koliko je na suncu pa će ti bidne još više nepodnošljivo!
@AcaNis - Nacin merenja temperature vazduha je jasno stamdardizovan za ceo svet kako bi bilo moguce poredjenje rezultata dobijenih cak i visedecenijskim posmatranjima To sto vas "auto" pokazuje 48C apsolutno ne znaci nista posto bi mogao da pokaze i 58 ukloliko ga vise sati parkirate direktno izlozenog Suncu. Temperatura asfalta ili betona moze biti i 90C ali to ne znaci da je tolika temperatura vazduha. Ne moze se meteorolosko merenje obavljati po licnom nahodjenju ili osecaju.
@AcaNis - Slobo, nisi u pravu. U automobilu nije pod plehom papila za merenje spoljasnje temp. nego ispod retrovizora i nije izlozena suncu. U pravu je Aca da je spo;ljasnja temp. mnogo veca u gradu nego sto prikazuju.
@AcaNis - @slobo - ......'a na suncu se i tako ne zadržavamo ako nije preka sila...' Je l da? Kancelarijski ljudi se zadržavaju napolju po prijekoj sili, a svi drugi obični radnici kao npr. građevinari, putari, rezači drva, poljoprivrednici i ostali gore na suncu jer im je to posao. Na suncu bude i preko 50stepeni ali o tome se ne govori jer bi to značilo da ti ljudi nemaju uslove za rad niti su dovoljno plaćeni što za poslodavce nikako ne bi bilo dobro!
Komentari (24)