Do ponedeljka - pakao!

N. V. BRKOVIĆ

23. 08. 2012. u 16:05

Posle vikenda očekuju se padavine koje će nam doneti prijatnije temperature. Sunčano uz velike vrućine i do 40 stepeni do kraja ove sedmice

EKSTREMNA vrućina, prema najavama meteorologa, potrajaće do kraja vikenda, a potom sledi osveženje! Od iduće sedmice očekuju se prijatnije temperature. Rashlađenje će doći sa kišom. Prvi pljuskovi stižu već u ponedeljak, a povremene padavine nastaviće da spuštaju živu i sledećeg vikenda.

U „Meteosu“ za petak prognoziraju temperaturu - 41 stepen!

- Sunčan i vrlo topao dan je pred nama, a velika vrućina biće u svim krajevima - kaže Branko Sparavalo iz „Meteosa“. Minimalne temperature kretaće se od 15 do 24 stepena, a maksimalne od 37 do 41 stepen. U Beogradu oko 39. podeoka.

NAJSUŠNIJE OD 2000. Tokom tri letnja meseca čak 60 dana temperatura je bila iznad 30 stepeni, a 25 dana veća od 35 stepeni što je takođe, rekord. Treba dodati i da je ovo leto jedno od najsušnijih do sada i jednako sušno kao leto 2000. godine.

I do kraja sedmice biće sunčano uz velike vrućine i temperature do 40 stepeni. U nedelju, krajem dana i tokom noći na severu zemlje doći će do osveženja sa pljuskovima.

U ponedeljak u svim krajevima svežije uz umeren do pojačan severozapadni vetar i temperature ispod 30 stepeni Celzijusa. Moguća je pojava kratkotrajne kiše ili lokalnih pljuskova.

Od utorka sunčano, a prijatno vreme sa temperaturom od 25 do 28 stepeni zadržaće se i u sredu.

Četvrtak i petak topliji, ali bez velike vrućine, oko 30 stepeni.

Za vikend sunčani periodi, ali uz razvoj oblaka i moguću pojavu kratkotrajne kiše i lokalnih pljuskova sa malom količinom padavina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (24)

AcaNis

23.08.2012. 16:55

Meni stvarno nije jasno to merenje temperature. Kao meri se u hladovini na visini od 1m bla bla bla.... Nego vi lepo dajte izvestaje o temperaturi po gradovima u samom centru,na asfaltu,gde se ljudi krecu!Nemojte meriti tamo po nekim zbunovima,u hladovini... Danas sam bio napolju i izmerio mi auto 48 stepeni . A na tv javljaju kako je 40!!!! Mala li je razlika!!!

slobo

23.08.2012. 17:18

@AcaNis - Aco iz Niša sasvim je normalno da se temperatura meri u debelu ladovinu,termometar u autu pokazuje više zato što je pod plehom koji još više privlači toplotu,a na suncu se i tako ne zadržavamo ako nije preka sila,a uostalom možeš izmeriti koliko je na suncu pa će ti bidne još više nepodnošljivo!

Realista

23.08.2012. 17:40

@AcaNis - Nacin merenja temperature vazduha je jasno stamdardizovan za ceo svet kako bi bilo moguce poredjenje rezultata dobijenih cak i visedecenijskim posmatranjima To sto vas "auto" pokazuje 48C apsolutno ne znaci nista posto bi mogao da pokaze i 58 ukloliko ga vise sati parkirate direktno izlozenog Suncu. Temperatura asfalta ili betona moze biti i 90C ali to ne znaci da je tolika temperatura vazduha. Ne moze se meteorolosko merenje obavljati po licnom nahodjenju ili osecaju.

aleksandar

23.08.2012. 17:48

@AcaNis - Slobo, nisi u pravu. U automobilu nije pod plehom papila za merenje spoljasnje temp. nego ispod retrovizora i nije izlozena suncu. U pravu je Aca da je spo;ljasnja temp. mnogo veca u gradu nego sto prikazuju.

twilight

23.08.2012. 17:55

@AcaNis - @slobo - ......'a na suncu se i tako ne zadržavamo ako nije preka sila...' Je l da? Kancelarijski ljudi se zadržavaju napolju po prijekoj sili, a svi drugi obični radnici kao npr. građevinari, putari, rezači drva, poljoprivrednici i ostali gore na suncu jer im je to posao. Na suncu bude i preko 50stepeni ali o tome se ne govori jer bi to značilo da ti ljudi nemaju uslove za rad niti su dovoljno plaćeni što za poslodavce nikako ne bi bilo dobro!

AcaNis

23.08.2012. 17:57

@AcaNis - Sve sto ste napisali je tacno,i 100% ste u pravu,i treba tako da bude... Ali dok su ovi pakleni dani mogli malo vise nauku i ta istrazivanja da sklone na stranu,a pravu temperaturu da izbace u javnost! Mnogim ljudima nije stalo do tog visedecenijskog merenja i posmatranja,bitno im je da znaju kolika je trenutna temperatura kako nebi doziveli toplotni udar... A kad prodje leto nek mere kako hoce,i nek proucavaju do mile volje!!!

Realista

23.08.2012. 23:19

@AcaNis - @AcaNis: Evo pojescu sve sa monitorom sto sam napisao ako mi objasnite koja je to "prava temperatura" po vasem misljenju? Ako stojite direktno izlozeni Suncu sa vase osvetljene strane ce tempretura biti znatno visa nego sa one suprotne ? Na kojoj ste onda temepraturi? Duuzim izlaganjem suncevom zracenju akumulira se toplota i raste temperatura. Zivi organizmi imaju aktivan mehanizam hladjenja. Dakle koja je to "PRAVA TEMPERATURA" ? Vi pricate o licnom osecaju i to ne moze da se izmeri.

Vlajko

23.08.2012. 20:57

Dosadili ste i Bogu i ljudima ovog leta. Samo nesto kukate. Te vrucina, te nije tacno merenje lazu nas itd. Velike vrucine su bile i u proslosti samo se o tome ne prica. Niko nije kukao i ako nisu postojale klime, svet je razmazen.Ko je nama kriv sto zivimo u betonu, odgovor poznat mi sami. Pogledajte ko ima najvecu nocnu temperaturu u Srbiji, pa Beograd zbog betona i asvalta. Odite malo van Beograda i videcete koliko je prijatnije.

Duca

23.08.2012. 23:13

@Vlajko - Mislite, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!!! Dodajem , onda će svima biti prijatnije u svakom smislu!!!

baja

23.08.2012. 21:45

...mislim da je" ne ide" da se stavljaju ovakvi naslovi gde se javno koriste i govore satanske reči:pakao,đavo itd...ima i drugih reči koje su prikladnije za novinarski kontekst...

Laza

24.08.2012. 11:48

Gospodo imam radijsko vodjeni termostat temperaturu skida sa satelita ,juce je temperatura bila 41 stepen i mislim da je to prava temperatura, o kojoj toliko pricate,tacno je da se prave temperature skrivaju jer bi moralo da se uvede ogranicenje radnog vremena i slicno, temperatura ja takva kakva je ,prezivecemo nadam se

Mex

27.08.2012. 04:54

@G-dja - @ G-din , bravo . Sve je tacno i datum i Godina i djindjic kada je poceo pakao . Ovi minusi su od beogradjana sa sestim Kolenom oni svi imaju temp. oko 41° c .

kiza

24.08.2012. 12:13

trla baba lan da joj prodje dan,tako i vi o temperaturi..na mom autu je u braniku merac i juce najvise u centru pokazao 42.5..ko da je bitno kolika je temperatura , tu nista ne mozete da promenite...a sto se tice onih sto komentarisu ko je odakle dosao,to je smesno na prste se mogu izbrojati oni koji su porodicno jedan vek u Beogradu...18 i neke nijedan srbin nije ziveo u bg..od Zelenog venca do beogradjanke bila mocvara i loviste toliko o tome..a vi potomci oslobodioca(pokondirene tikve)

abc

24.08.2012. 12:56

Blago ovima u Sjenici,to je po meni najbolje mesto za ziveti u Srbiji zbog klime.Kazu da je zima mnogo ostra ali je zato leto umereno.

SMOKI

24.08.2012. 13:00

Zato bre lazete ovaj narod cak i na tome kolike su temperature? Cetvrtak 12h 44,5 na TRISARINI u hladu, Sat i neto kasnije na ulazu u Mladenovac 46 stepeni u hladu. Zna narod da se ne moze objaviti vanredno sta nje niko nije lud. Nemojte bre lagati dosta vise.

Paja

24.08.2012. 14:35

@SMOKI - Ne bi bilo loše da nam se malo više približi rad sistema američkog HAARP čiji je jedan deo nedavno instaliran u selu Beljina kod Barajeva. Verovatno bi nam bilo jasno otkuda ovako drsatične klimatske promene. Ali za sada o tome niko ne sme ni slovo da napiše.

beo

24.08.2012. 16:33

zove mujo iz sarajeva sulju u mostar i pita kakvo je vreme. Izgore se 42 u hladu kaze suljo a mujo ce: pa bjez na sunce budalo sta ces u hladu. Eto toliko o vremenu!7