Zaječar: Obesio se zatvorenik

Lj. T.

19. 05. 2012. u 22:00

Stražari Okružnog zatvora pronašli u zatvorskom krugu beživotno telo M. D. (24), iz Bora, koji je bio na izdržavanju kazne

STRAŽARI Okružnog zatvora u Zaječaru pronašli su u subotu na prostoru Nove farme - Ovčarnice, koja se nalazi u zatvorskom krugu, beživotno telo M. D. (24), iz Bora, koji je bio na izdržavanju kazne.

Uviđajem je konstatovano da je smrt osuđenika nastupila usled vešanja. Kako je ustanovljeno, M. D. je uzeo konopac iz Ovčarnice, napravio omču i obesio se o drvenu gredu, koja se nalazi oko 3,5 metra od tla.

Istražni sudija je naložio obdukciju.

M. D. je služio zatvorsku kaznu u Okružnom zatvoru u Zaječaru zbog napada na službeno lice i posedovanje narkotika.

Ovo nije prvi slučaj da se u pritvorskoj jedinici Okružnog suda u Zaječaru, događaju samoubistva vešanjem.

Pre godinu dana, obesio se i Srđan Nikolić (31). On je izdražavao kaznu jer je sredinom 2010. godine u kući svoje majke, u borskom naselju Metalurg, zaklao svoju četvorogodišnju ćerku Tamaru.

Nikolić je uspeo da napravi omču od čaršava i obesio se o prozor.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

igor

30.05.2012. 10:38

gospodo na vlasti da li citate novine ili zivite u virtuelnom svetu zasto se ovo dogadja u 21 veku u srbiji dokleeeeeeeeeeee???