Strast najavila tragediju

E. V. N.

17. 03. 2010. u 21:00

 Ksenija Pajčin, šest dana pre smrti, u poslednjoj ispovesti detaljno opisala veliku ljubav sa Filipom Kapisodom: Postao je zreliji. Nisam trudna! Karamela: Filip u nedelju plakao posle raskida veze i hteo u smrt

SHVATILI smo da smo jedno za drugo. Volimo se i lepo nam je zajedno. Za nesuglasice u našoj ljubavnoj vezi krive su neke moje koleginice. Koje? Nije bitno!
Ovim rečima, u poslednjoj emisiji "Maksimalno opušteno" na "DM SAT" televiziji, koja će u nedelju biti emitovana, Ksenija Pajčin je otvoreno govorila i o svojoj vezi sa Filipom Kapisodom, koji je u utorak ubio nju, pa sebe.
- Filip je mnogo zreliji u odnosu na period kada smo se upoznali - rekla je Ksenija u sredu u televizijskom studiju. - Moram da demantujem da sam trudna. Sve je istina što sam ranije govorila o Filipu i stojim iza svake izgovorene reči. Ali za to su krive neke moje koleginice i pojedinci iz Filipovog okruženja koji su ga pogrešno savetovali.
Ksenija je u Požarevac na snimanje emisije otišla sa Filipom i psom Milisavom.
- Njih dvoje su se pre početka emisije non-stop držali za ruke, mazili i razmenjivali nežne i zaljubljene poglede - kaže autor i voditelj emisije Stevica Nikolić. - Delovali su kao najsrećniji i najskladniji par, ništa nije ukazivalo na to da između njih postoje neke nesuglasice. Ksenija je bila izuzetno raspoložena, a posle snimanja mi je rekla da će sledećeg puta doći u pižami, jer je emisija maksimalno opuštena.
Ksenijin dugogodišnji prijatelj - imitator Goran Stojićević Karamela kaže da nije mogao da pretpostavi da će se njihova velika ljubav tako krvavo završiti i da je do poslednjeg dana bio sa njima u kontaktu. Prema Karamelinim rečima, Ksenija je, pet dana posle snimanja emisije, planirala da stavi tačku na njihovu vezu. U nedelju je izbacila Filipa iz svog stana na Voždovcu, u kome se nesreća dogodila.
- Ksenija i Filip su se posvađali u nedelju - priča kroz jecaj Karamela. - Htela je da okonča tu vezu. Izbacila ga je iz stana i on je preda mnom rekao da će se ubiti. Ali, niko nije shvatio težinu njegovih reči, jer često i sami kažemo nešto slično. Plakao je, rekao mi je da je voli i da ne može da živi bez nje. Otišao sam gore, kod nje u stan, popričali smo i rekao da ga pozove da dođe. Tada sam ih pomirio, ali, đavo im nije dao mira.
Prijatelj pevačice je Kseniju poslednji put video u utorak. Odneo joj je cigarete.
- Pozvala me je da uđem i da popijemo kafu, ali nisam imao vremena - objašnjava Karamela. - Mnogo mi je teško. Mom sinu Vasiliju je u sredu bio rođendan i pitao me je kada će doći Ksenija.
Karamela ističe da su se Ksenija i Filip mnogo voleli i da se u poslednja dva meseca nisu razdvajali. Po njemu, maneken je bio izuzetno ljubomoran.
- Bila je to velika ljubav i ozbiljna veza - nastavlja Karamela. - Planirali su brak. Ali nije bila trudna, kao što se pričalo, jer bih to sigurno znao. Kamo sreće da jeste, jer ne bi došlo do tragedije. Kseniju su svi voleli, možda je to sudbina lepih žena. Ono što je Merilin Monro bila u Americi, to je Ksenija Pajčin bila na Balkanu. Bili smo svakodnevno u kontaktu, tražio sam od nje savete, ali i ona od mene. Nikoga se nije plašila, osim Boga.
Popularni imitator ističe da je sa Filipove strane to bila ljubav na prvi pogled i da je bio spreman sve da uradi za nju.
- Sve je počeo tako što joj je slao cveće i poruke. Mnogo ju je poštovao i voleo. Gledao je u nju kao u boginju. Nisu se tukli i Filip nikada ne bi digao ruku na nju. Možda je bilo rasprava, ali ne verujem da ju je ikada udario. Znam i da je Filipova mama mnogo volela Kseniju.
- Bila je dobra devojka puna života - kaže komšinica iz Ksenijine zgrade u Nikšićkoj 6.- Znam je odmalena. Često smo zajedno šetale pse u kraju i uvek je zračila pozitivnom energijom. Filipa sam u poslednje vreme često viđala i delovalo mi je kao da se mnogo vole. Svađali se jesu, ali zar to nije normalno za sve parove. Ni u snu nisam mogla da zamislim da će se sve ovako završiti.
Vidno šokirana, kroz suze, ona kaže da je čula za incident od pre nekoliko dana kada je Kapisoda u besu pokušao da razvali vrata stana Ksenije Pajčin. Tako agresivno ponašanje mladog manekena joj je bilo sumnjivo, jer ranije nikada nije bio tako nasilan.
- Znam da je dolazila policija - nastavlja ova stanarka u Nikšićkoj 6. - Doduše, poslednjih dana svađe su bile nešto češće i sve se čulo kroz otvoren prozor. Ksenija je nekoliko puta vikala: "Ne volim te! Pusti me više, nismo jedno za drugo." Samo sat vremena kasnije videla bih ih kako izlaze iz zgrade zagrljeni.
Svaki čas su raskidali, pa se mirili.
Prema njenim rečima, glavni uzrok svađa bila je Filipova ljubomora, ali i činjenica da je on nju mnogo više voleo nego ona njega.
- Poslednji put kad smo se videle da prošetamo pse, u šali sam je pitala da li će se uskoro udati. Ona mi je uzvratila da nema za koga, jer Filip nije za nju - nastavlja komšinica.
Ksenija Pajčin je i kao tinejdžerka bila veoma temperamentna. Odrasla je sa majkom Ljubicom i, prema rečima komšija, odlično su se slagale. U poslednje vreme u stanu u Nikšićkoj bili su uglavnom Ksenija i Filip, dok je Ljubica većinu vremena provodila na Novom Beogradu, gde je brinula o bolesnoj majci.

POSLEDNJI "OSKAR"
NA manifestaciji "Oskar popularnosti" za najpopularnije estradne ličnosti u dijaspori, koji će u maju biti održan u Beču, Ksenija je trebalo da dobije nagradu za pop pevačicu godine - priča Karamela. - Verovatno ću tada ja preuzeti njenu nagradu.

UKLETI "VELIKI BRAT"
IAKO je Ksenija sada htela da raskine sa Filipom, Karamela smatra da su oni završili priču još prošle godine kada je maneken bio u kući "Velikog Brata".
- Možda nije mogla da pređe preko nekih stvari, pogotovo njegovih prethodnih veza - kaže Karamela. - Iskreno, brinu me ljudi koji su bili u kući "Velikog Brata". Dešavaju se čudne stvari, mislim da postoji neka ukletost. Pogledajte šta se sve dešavalo. Atila je ubio majku, zatim je jedna grupa učesnika poginula, a Filip je presudio sebi i Kseniji. Čak sam sa Ksenijom pričao šta se dešavalo sa ljudima iz te kuće.

* * * * *

PETAR KAPISODA ŠOKIRAN POSLE KRVAVE DRAME
TEŠKO MI JE


MUKA mi je! Ne znam gde mi je glava, ne mogu ni da zamislim šta me čeka kod kuće.
Utučen, poznati crnogorski rukometaš Petar Kapisoda (33), Filipov brat od strica, jedva je smogao snage da za "Novosti" izgovori nekoliko rečenica o tragediji u stanu na Voždovcu.
Vest o pogibiji brata i njegove devojke Ksenije Pajčin (33) zatekla je Kapisodu kasno u utorak u Sarajevu, po završetku treninga tamošnje Bosne, čiji dres Petar sa uspehom nosi već nekoliko sezona.
- Kada sam uključio mobilni telefon video sam „milion“ propuštenih poziva. Odmah sam znao da je bila neka frka - u sredu oko podneva rekao je Kapisoda, dok je vozio od Sarajeva prema rodnom Cetinju.
Petar je bio veoma blizak sa Filipom. Njegovi uspesi na rukometnom terenu učinili su da ga skoro 11 godina mlađi brat od strica gleda kao idola i, istovremeno, motivisali da kao dečak i sam počne da sa bavi isti sportom.
Petar je, na pitanje "Novosti" kada se poslednji put video ili čuo sa Filipom, ljudski zamolio da se čujemo narednih dana, kada sve ovo malo prođe. (D. R.)

* * * * *

RUŽE ISPRED STANA
TIŠINA I NEVERICA.

Ovako bi se mogla opisati atmosfera koja je u sredu vladala u zgradi u Nikšićkoj ulici 6 na Voždovcu, gde je u utorak po podne Filip Kapisoda ubio Kseniju Pajčin, a zatim i sebe. Vrata stana broj 12 na drugom spratu bila su zaključana. Ispred vrata ostavljene četiri ruže.
Tragedija se dogodila u utorak oko 16.30. Komšije su svedočile da su se tada začula dva hica, ali niko nije obraćao pažnju. Ipak, oko 18 sati, neko je primetio da Ksenijin pas Milisav čuči kraj njenih vrata, a niko ga ne pušta unutra.
- Puštala ga je samog napolje, a on bi se sam vraćao - pričaju komšije. - Ona bi mu otvorila vrata i unela ga u stan. U utorak nije bilo tako. Zvonili smo, ali niko se nije javljao. Komšinica je otišla i pozvala Ksenijinu majku Ljubicu. Rekla joj je da se nešto čudno dešava i da odmah dođe.
Uz pomoć komšija, Ljubica Pajčin je oko 18.30, razvalila vrata. Zatekli su stravičan prizor. U blizini vrata ležala je pevačica glave oblivene krvlju. Dva metra dalje bio je Kapisoda. Prve analize govore da je Filip pucao Kseniji u potiljak, a onda ispalio sebi metak u usta.
Tela su prebačena na obdukciju na Vojnomedicinsku akademiju, a tamo će biti urađene i toksikološke analize. Na osnovu rezultata znaće se nešto više o tragediji.

* * * * *

CETINJE POTRESENO UBISTVOM I SAMOUBISTVOM U BEOGRADU
DVE KUĆE ZAVIJENE U CRNO


Tiho je u sredu bilo u Cetinju. Tragedija u Beogradu, koja je oduzela dva mlada života, zavila je u crno dve kuće na Cetinju: familiju Kapisoda, gde neutešni otac, majka, brat i sestra Filipa ne žele da prihvate užasnu stvarnost, kao i kuću Kostića u selu Drušić, odakle je rodom majka Ksenije Pajčin.
Niko u prestonom crnogorskom gradiću gde sneg još nije okopnio, u sredu nije imao nijednu ružnu reč za mladića koji se tu rodio i odrastao.
- Ne zato što se o pokojnicima sve najlepše govori, već zato što je to istina - kaže Jovan Markuš, ugledni Cetinjanin i bivši predsednik opštine. - Potiče iz ugledne porodice, poznajem dobro njegove roditelje koji su divni ljudi i koji su ga vaspitavali, oboje su Cetinjani. Poznavao sam i njega. Tih, miran i izuzetno vaspitan mladić, što inače nije uobičajeno za ovdašnje mlade. Svi smo se ovde iznenadili kada smo videli da učestvuje u "Velikom Bratu", jer smo ga doživljavali kao tihog i sramežljivog mladića. Sa pažnjom smo pratili taj rijaliti šou, u kojem se moglo videti da je kulturan i dobro vaspitan.
Nikada za njega u Cetinju niko nije čuo da je napravio incident. Njegov nastavnik kaže da sa njim u školi nije bilo problema, da je bio miran i duhom uvek prisutan.
U kafiću "Dvor" gde se okuplja cetinjska mladež govorilo se sa saosećanjem, tiho o Filipu. I njegovi drugovi iz škole imaju samo reči hvale:
- Filip nikada nije bio nervozan, niti je pokazivao depresiju ili agresivnost. Nije se čak ni tukao, izbegavao je svađe. Ništa nam nije jasno. Ne razumemo kako je do toga došlo. To je greška sudbine.
Većina Cetinjana dobro je upoznata sa ljubavnom pričom dvoje mladih. Bili su lepi, zgodni, mladi i punili su stranice tabloida. Navode da su često boravili u kući u selu Drušić, u blizini Rijeke Crnojevića. Tu je rođena Ksenijina majka, u uglednoj porodici Kostić koja je dala najviše sveštenika u Riječkoj nahiji.
Filipovi vršnjaci su nam još ispričali da par nikada nije dolazio u Cetinje, ili bar za to oni ne znaju. Ksenija je bila starija deset godina od Filipa i tradicionalna sredina u kojoj žive nije blagonaklono gledala na to.
U porodičnoj kući Kapisoda u Cetinju, na kojoj je istaknut crni flor, u sredu su dolazili rođaci, prijatelji, komšije da izjave saučešće. Svi su pitali kako je to jednoj lepoj i srećnoj porodici kakva je bila Kapisoda, moglo da se dogodi.
- Majka je divna žena, otac je nekad bio automobilski trkač, radio je u Štampariji "Obod", poslednjih godina drži firmu za tehnički pregled automobila. Od njih ništa loše nije nasledio, niti je išta loše u sebi imao - rekle su nam njihove komšije. (D. D.)

SAHRANA
FILIP Kapisoda biće sahranjen na groblju u Cetinju po pravoslavnom obredu i sa opelom, bez obzira na obdukcioni nalaz - rekle su nam komšije porodice Kapisoda.

* * * * *

DENS IGRAČICA ŽELELA NEŽNOSTI, ALI IMALA I CRNI PREDOSEĆAJ
KSENIJA SLUTILA NAJGORE


KOLEGE i prijatelji Ksenije Pajčin, članovi popularne grupe "Đogani" Đole i Vesna Đogani, još su u šoku i ne mogu da poveruju da popularne pop-dens pevačice više nema.
- Pričali smo o našim novim pesmama, o njenim nastupima planiranim u Skoplju. Imala je planove, tako da niko ne bi mogao da nasluti tragediju. Bila je dinamična, ali i pravična, pravi drugar. Nekako je uvek govorila da predoseća da će joj se dogoditi nešto ružno. Nesreće su je, valjda, zbog toga i pratile. Na snimanju novogodišnjeg "Siti kluba", pre godinu dana, snimao sam je telefonom, a ona mi je govorila: "Snimaj, snimaj, da vidite kako sam bila lepa kada budem uskoro umrla." Rekli smo joj da ne priča gluposti, ali izgleda da je i tada osećala da će joj se dogoditi nešto ružno - priča Đole.
Popularni denser otkriva da je sa Ksenijom trebalo da nastupa 12. juna na prvom pop-dens festivalu u Beogradu, te da je ovih dana trebalo da finiširaju dogovor u vezi sa njihovim učešćem.
- Ona je uvek jurila ljubav - priča Đole. - Želela je da bude mažena i pažena. Nisu je interesovale pare, jer da je tako "šetala" bi bogate brodovlasnike, a ne bi se zabavljala sa Filipom ili sa jednim igračem iz njene plesne grupe. Međutim, mislim da to sa Filipom nije bilo ozbiljno, jer je Vesni poslednji put otkrila kako želi da joj se dogodi velika ljubav. Pričala je da je na početku verovala da je to ta ljubav koju je čekala, ali ubrzo je shvatila da je razlika u godinama bila presudna i da ne može da bude sa njim. Ona je bila boginja i mogla je da bude sa kim hoće, ali uvek se vodila srcem.
Đole smatra da ne razume one koji kažu da ju je Filip navodno ubio zbog strasne ljubavi.
- Gde to može da bude strasna ljubav, da ubiješ biće koje voliš. Ako ju je toliko voleo i nije mogao da živi bez nje, trebalo je da bude frajer do kraja, da gurne pištolj u usta i da se ubije pred njom, a ne da prvo njoj presudi - smatra Đole. (M. A.)

* * * * *

CECA RAŽNATOVIĆ
NISAM mogla da poverujem. Najiskrenije, pomislila sam i ponadala se da to nije istina. Nažalost, to je tragična realnost, da dvoje mladih i lepih ljudi više nema. Ta ljubavna priča dobila je najtužniji mogući epilog. U šoku sam, i mnogo sam tužna.

BOŠKO JAKOVLJEVIĆ
JAKO mi je žao! Ovaj nemili događaj je samo podsetnik da se takve tragične stvari dešavaju i običnim ljudima, ali ih mi ne primećujemo. Ksenija je bila predivna devojka, za koju me je vezivala divna saradnja koja je trajala 15 godina. Tužan sam što joj se na tako okrutan način završio život.

ČEDA ČVORAK
JADNA Ksenija! Još ne mogu da dođem sebi i poverujem u tragičnu sudbinu koju je doživelo to lepo i divno stvorenje. Šta li se krilo u tom dečku kada je bio u stanju da ubije sebe i drugog. Ona to nije zaslužila. Nije bilo između njih ljubavi, jer ljubav isključuje nasilje. Znali smo se 15 godina i uvek sam za nju imao lepu reč. Ne verujem šta je snašlo nju i njenu majku. Jadna Ljubica. Ne daj bože nikome.

SAJBER TUGA
ZA manje od sata otkako su pronađena tela Ksenije Pajčin i Filipa Kapisode, otvorena je prva grupa na "Fejsbuku" - "Ksenija Pajčin in memoriam". Ubrzo se pojavila i grupa "Počivajte u miru: Filip Kapisoda - Ksenija Pajčin" koja je do sada okupila više od 11.500 članova.
- Ne mogu da verujem da više nema naše Ksenije - napisao je jedan od posetilaca.
Puni neverice, ređali su se komentari njenih obožavalaca kojih je u svim grupama bilo više od 12.000.
- Bila je puna života. Počivaj u miru, Ksenija!
Dok su iskazivali međusobno tugu i žalost, fanovi su nagađali šta je bio razlog njihove smrti.
- U "Velikom Bratu" se ponašao dobro, nisam mislila da je takav. Bože, ne mogu da verujem. Delovali su kao srećan par.
Video-klipove u kojima se pominje smrt Kapisode i Pajčinove na "Jutjubu" je videlo više od 100.000 ljudi. (P. J.)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (21)

seka

17.03.2010. 22:02

katastrofa,ksenija je bila velika lafica i nije ničim zaslužila ovako nešto da joj se desi a pogotovo ne od filipa,koji nikada nije ni bio za nju,užas mnogo mi je žao nju!

katica

18.03.2010. 00:39

Strast? Ne to je zamagnjivanje problema! Na svim našim medijima izostala je sociološko-psihološka analiza tog zločina, tipično za naše medije. Jer ovde „mediji i vlast“ ne žele da sagledaju katastrofalne razmere antimorala i anigrađanskog ponašanja koju je proizvela RATNA politika. Bez osude onih koji su pokrenuli i održavaju (evo i do 2010g) taj antimoral Srbija nema nikavu šansu da postane normalna država.

Mihailo Dejanovic

18.03.2010. 01:27

Vi ljudi mesate pojmove. STRAST nema nikakve veze sa BOLESNOM LJUBOMOROM od koje je ocigledno patio. Kad je shvatio da ga Ksenija nece, on za "livor"... Kseniju i njenu porodicu treba zaliti i ne praviti od ubice nekakvog Romea.

Ogi

18.03.2010. 01:33

Moje iskreno saucesce za Ksenijinu i Filipovu porodicu.Sta reci osim tragedija!

igor

18.03.2010. 03:37

Djole cuti bre kako te nije sramota pricati tako trgedija je jednaka za oboje. Ne smejemo kriviti njega on sigurno nije bio svestan. To je jedna velika tragedija i za jednu i za drugu porodicu podjednako!!!!!! Svakom se to moze desiti verujte mi ljudi to je djelic sekunde kad ti se svijest prevrne i kraj...tuga za ovog Djoganija.

SajTek

18.03.2010. 08:11

Tragicna vest koja je sve pogodila a ponajvise njihove porodice ali nazalost ne i jedina ove vrste. Medjutim treba napomenuti da je ovoj tragediji najverovatnije kumovala brutalnost i vulgarnost pojedinih TV medija, koji se bezobzirno bore za vecu gledanost. Poruka koju takvi mediji salju javnosti je nemoralna i kontraproduktivna. (Ne)Odgovorni ljudi u pojedinim TV stanicama bi trebali da se zapitaju: da li koncept njihovih emisija i (ne)zrelih "lajv sou" programa narusava osnovne moralne standarde i kakvu poruku salju masama. Tragican i nemerljiv gubitak dva mlada ljudska zivota sada se nicim nemoze nadoknaditi

Aca

18.03.2010. 08:25

Zar je moguce da je OVA tragedija udarna vest a ima toliko slicnih sa nepoznatim ljudima koji su to uradili zbog nemastine a ne iz "besa".

pravoslavac

18.03.2010. 10:16

Boze me se sacuvaj i sakloni.Verujem da je i porodici kapisode tesko ali bih trebali da pigledaju istini u oci i da ga sahrane kako to dolikuje pravoslavnom obicaju tj. bez opela jer se opelo ne vrsi nad samoubicama.

ljiljana

18.03.2010. 12:05

Ksenija je bila slobidnog duha i kao takvu je Filip zavoleo, a kada je znao svoju bolesnu ljubomoru, šta je onda tražio sa tako jakom devojkom!!? Žao mi je Ksenije i pokoj joj duši, a Filip nije bio balavac, ako je imao problema, što nije na vreme tražio pomoć lekara, a ne da presudjuje drugima koliko će da žive! Žalosno i strašno!!!

Bik koji sedi

18.03.2010. 15:07

Saučešće porodicama. Šta reći na sve ovo? Mladi ljudi odrasli u vremenu lažnih vrednosti..., lažne popularnosti..., lažnog TV eksponiranja..., poverovali ste da pripadate "džet setu"..., nije vam imao ko kazati deco, da se sa vama, samo manipuliše..., dižu tiraži..., da ste samo lutke na koncu, a konac pukao..., i osvanula stvarnost, no za vas prekasno, ali za nauk budućim "zvezdama"...

@ pravoslavac

18.03.2010. 16:23

Porodica samoubice ima pravo da zatrazi od Crkve, tj. svestenika da odrze opelo. A Crkva odlucuje o tome da li ce pristati ili ne!

Miso

18.03.2010. 18:09

Prestanite sa ovakvim komentarima ,ovo je nestanak dva mlada zivota .Sramota vise ista komentarisati .SLAVA IM .

vojkan

18.03.2010. 18:11

Slusam vesti,citam dnevne novine i jos uvek ne mogu da verujem da se sve to desilo.Jednostavno ne mogu da shvatim i da se pomirim sa tim da ih vise nema,da se to stvarno desilo.Zar je moguce da dva lepa,prelepa zivota tako tragicno odu,iznenada,brzinom svetlosti.Gledam slike u novinama i bezuspesno pokusavam da ih ozivim.Ali secanje na njih ce biti vecno.Pocivajte u miru,i neka Vam je vecna slava andjeli nasi.

mv

18.03.2010. 19:00

Ima raznih komentara i sudjenja a ko od nas zaista zna pravu istinu? Zar mislite da ovo sto se pise i govori jeste istina? samo oni koji su vrlo blisko znali ovo dvoje ljudi mogu da znaju i pretpostave sta je moglo biti; ne verujem da je mladi Filip bio mnogo ljubomoran, ali platio je cenu svoje mladosti, svi smo mi prosli jednu ili vise zaljubljenosti, ali to nije prava ljubav to je ono slepilo kada ne silazimo na zemlju i ne vidimo nista ispred sebe; steta sto Filipa nije imao ko da savetuje, a on svoje roditelje i prijatelje nije slusao; nego slepo srljao u propast. Kao rdobina iskreno zalim za njim i mislim da je hteo visoko u neki svet koji nije njegov i koji nije razumeo. Ja ne verujem da je on presudio svojoj dragoj; on ju je voleo i on joj nije naneo zlo; mozda nam mnogo toga drugog nisu rekli. A ko je ustvari njegova draga, da li neko zna? da li joj je uopste trebala ljubav ili je ona vise bila posvecena svojoj publici; ko ce znati; Bogu se molimo da nadju svoj mir a i mi rodbina koji tugujemo;

Gde je Istina

18.03.2010. 19:50

Kako to da niko ne sme da napiše istinu? Ili se to nesme objaviti? Zamislite da je Kapisoda ubio Kseniju, a da nije ubio sebe? Jasno ko dan - ubica je! To što je ubio i sebe, ne menja ništa prema Kseniji. On je i dalje ubica. A mi se tu divimo nekoj ljubavi? Veza dvoje mladih, koja se završi ubistvom, nije nikad bila ljubav. Pre bi se reklo, prvo naivna greška, ili igra, da bi se pretvorila u teret, koji jedna strana gleda da zbaci na jedini pravilan način, ali, nažalost, reakcija druge strane ne mora da bude pravilna, ni najmanje. Večna slava Kseniji. Moje duboko saučešće njenoj porodici i porodici Kapisode. Nažalost, porodicama ostaje večna tragedija, žalost i večita sumnja da li su nešto mogli učiniti. Nisu mogli. Ovo nije došlo od porodice.

Tacno je

19.03.2010. 12:40

pucati u ledja nenaoruzanoj osobi, zeni - ne znam koju rec da upotrebim da nazovem to nedelo i takvu jadnu mizeriju. Ksenija je bila prelepa devojka, ponekad mi je bilo zao sto nije vise ulagala i na duhovnom planu i razvoju svoje licnosti, jer tek tada bi sva ta lepota dobila puni okvir i sjaj. Strasno mi je zao zbog ovakve sudbine, i neka joj je laka zemlja. Njenoj majci bih izjavila moje najdublje saucesce i neka joj Bog da snage da nastavi sa zivotom, i da mora da ide dalje prvenstevno zbog uspomene na Kseniju, i da nikada ne zaboravi da Ksenija nikada ne bi zelala da je vidi kako pati. Zzbog nje morate biti jaki i nastaviti dalje.